in , ,

Sazlık Alandaki Yangınları Sülük Toplayanlar Çıkardı İddiası

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesine bağlı Karamık Gölü sazlık alanında çıkan yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. Gördü tanıkları yangını sülük toplayanların çıkardığını iddia etti.

Yangın öğlen saatlerinde Karamık Gölü’ne kıyısı bulunan Bulanık köyü yakınlarındaki sazlık alanda çıktı. Rüzgarın etkisi ile kısa sürede büyüyen yangın bir anda büyük bir alana yayıldı. Yangına Afyonkarahisar İl Orman Müdürlüğü’ne ait ekipler arazözler ile müdahale etti. Yangının devam ettiği bölgede olayla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Kılınçeken Köyü Muhtarı Musa Kahraman, yangının öğlen saatlerinde sabotaj sonucu çıktığını öne sürerek, Hayvan otlatan çobanların söylediğine göre yangını sülükçüler çıkarmış. Yaklaşık bin dekar bir alan yandı, fazlası vardır eksiği yoktur” diye konuştu.

Sazlik Alandaki Yanginlari Suluk Toplayanlar Cikardi Iddiasi 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Jandarma Ekipleri Olayla İlgili İnceleme Başlattı

Şaban Kızgın isimli köy sakini ise yangını çıkaranı gördüklerini fakat tanımadıklarını kaydederek, “Şahıs büyük bir ihtimalle sülükçüydü. Biz o esnada hayvanların başında sayım yapıyorduk. Öğlenden bu yanan 4 köyün arazisi yandı. Burada hayvanların yediği otlar ile kamışlar yandı” dedi. Bölgede başlatılan yangın söndürme çalışmaları devam ederken, jandarma ise olayla ilgili inceleme başlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvanlar Icin Poplan Gel

Hayvanlar İçin Pop’lan Gel!

Kalbi Duran Kediyi Hayata Dondurmek Icin Zamanla Yaristi

Kalbi Duran Kediyi Hayata Döndürmek İçin Zamanla Yarıştı