in ,

Savaştan Kurtarılan ‘Barış’ Kedi Kurtarıcısı Uzman Çavuş Özkan’la Buluştu

Uzman çavuş Ömer Özkan, Fırat Kalkanı Harekatı sırasında El Bab’da bulduğu ve “Barış” ismini koyduğu kediyi İstanbul’da ilk kez ziyaret etti

Uzman çavuş Ömer Özkan, Suriye’de yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı sırasında El Bab’da bulup, baktığı ve ‘Barış’ ismini verdiği kediyi Türkiye’ye yollamıştı.

Konunun detayları için:

Suriye’de Savaşın Ortasından Mehmetçik Tarafından Kurtarılan “Barış” Kedi

İlk önce Gaziantepteki Canlı Hayatı İyileştirme Derneğine yerleştirilen Barış’ı Kırmızı Kedi Yayınevi sahiplenerek İstanbul’a getirmişti. Özkan, Barış’ı İstanbul’da ilk kez ziyaret etti.

16 Ocak’ta bulduğu kedinin o gün perişan halde olduğunu söyleyen Özkan, “Suriye’de görev yaparken bizim bulunduğumuz yerdeydi ve zor durumdaydı. Orada elimizden geldiğince ona baktık, korumaya çalıştık. Daha sonra içinde bulunduğumuz durum gereği çok fazla ilgilenemedik ve Türkiye’ye gönderme kararı aldık. İlk olarak Gaziantep’te Canlı Hayatı İyileştirme Derneği ‘Barış’a sahip çıktı. Oradayken bir kere ziyaret etme şansım oldu. Daha sonra ise Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından sahiplenildi ve İstanbul’a getirildi. Ben de buraya getirildiğinden bu yana ilk kez ziyaretine geldim. İlk bulduğum haliyle şu an arasında büyük fark var. Çok iyi bakılmış” diye konuştu.

Savaştan Kurtarılan 'Barış' Kedi Kurtarıcısı Uzman Çavuş Özkan'la Buluştu

Kedinin ismini arkadaşlarıyla beraber koyduklarını belirten Özkan, “Savaştan kurtardığımız için adını Barış koyduk. Ona başka isim vermek olmazdı” dedi.

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

Suriye’de Savaşın Ortasından Kurtarılan “Barış” Kedi Yeni Yuvasında

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuşlar Dallara Konmasın Diye Ağaçlara Dikenli Tel Astılaröç

Kuşlar Dallara Konmasın Diye Ağaçlara Dikenli Tel Astılar!

İnstagramın En Sinirli KullanıcısıKedi Merlinöç

Instagram’ın En Sinirli Kullanıcısı: Kedi Merlin