in

Sarhoş Kuşlar Avusturya’da Trafiği Felç Etti

Avusturya’da sığırcık kuşlarının otoyol üzerinde tehlike yaratması sonucu kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Kuşların, fermente olmuş yemişler yüzünden sarhoş olabileceği belirtildi.

avusturya1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Avusturya’da önceki günlerde Inzersdorf ve Vösendorf bölgesini bağlayan bir otoyol üzerine dökülen kuş sürüsü trafikte kaos meydana getirdi. Bölgede kilometrelerce trafik oluşurken, görgü tanıkları olayı ‘korku filminden çıkmışçasına’ ürkütücü bir sahneye benzetti.

avusturya2

Fermente Olan Meyveleri Yemiş Olabilirler

Görgü tanıkları, sıradışı durum hakkında sosyal medya üzerinden “kuşlar uçuş testinden geçiyor” gibi yorumlar yaparken, kuşbilimciler kuşların yola ‘dökülme’ nedeninin fermente olan ve içerisinde doğal olarak alkol barındıran meyve yemişlerini tüketmesi nedeniyle sarhoş olmuş olabileceklerini belirtti.

Bilim insanları, sarhoşluğun yanı sıra yağmurlu ve sisli havanın da kafalarının karışmasına neden olduğunu, yol üzerinde ne yapacaklarını bilememeleri üzerine de arabalara çarptıklarını söyledi.

Avusturyalı Österreich gazetesine göre, benzer bir olay 2006 yılında da yaşanmıştı. Bir kuş sürüsü yine yemişler nedeniyle sarhoş olmuş ve Viyana’daki apartmanların duvarlarına çarpmıştı.

Kaynak: Sputniknews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kopek on 1

Köpeğe İşkenceye 954 TL Para Cezası Verildi

omur gedik ö.ç 1

Ömür Gedik Bursalı Hayvan dostları ile buluştu