in

Sapanca Gölünde “Ağ” Katliamı

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde yasak olmasına rağmen göle atılan ağa takılan çok sayıda balık ve ördek hayatını kaybetti.

İnsanı dehşete düşüren katliam olta balıkçısı Ramazan Metekoğlu ve arkadaşlarının turna balığı sezon açılışı için Sapanca Gölü’ne gitmesiyle ortaya çıktı. Bot ile açıldıkları gölün ortasında oltalarına takılan balık ağını kıyıya çeken balıkçılar gördükleri karşısında şoke oldular.

sapanca-golunde-ag-katliami

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yüzlerce Hayvan Ağa Takılarak Öldü

3-4 sefer gölün ortasına gidip göle terk edilen ağları kıyıya getiren balıkçılar yüzlerce ördek, karabatak ve balık ölüsüyle karşılaştı. 6 saat boyunca kıyıya ağ taşıyan balıkçılar aynı bölgede 10 taneye yakın ağ olduğunu da söyledi.

Olayı videoya çeken Ramazan Metekoğlu “Birilerinin daha fazla balık yemesi, satması için bu hayvanlar ölüyor. Oltam suda takılıp çektiğimde gördüğüm manzara korkunçtu. Oltam bir ağ parçası sandığım yaklaşık 600 metre bir ağa takılmıştı. 6 saat süren çabalarımızla sudan çıkardığımız ağda yüzlerce ördek ve yüzlerce balık telef olmuştu. Yetkililerin konuya çare bulmasını temenni ediyoruz” dedi.

 

sapanca-golunde-ag-katliami2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avustralya’da bir dinozora ait ayak izi bulundu. 1

Dinozora Ait İnsan Boyu Büyüklüğünde Ayak İzi Bulundu

Eski Belediye Çalışanından İtiraf 1

Eski Belediye Çalışanından İtiraf: Tavşanlı’da 10 Bin Köpek Öldürüldü