in

Sanayi Sitesindeki Dükkanları Dolaşarak Mamasını Alan Köpek ‘Pati’

Yeni Sanayi Sitesi’nde yaşayan ve her gün esnafı ziyaret eden Pati, bir kap içinde mamasını aldıktan sonra kulübesine götürüyor. Esnafların maskotu haline gelen sevimli Pati, karnı acıktığında biriktirdiği mamaları yiyor.
Edirne Sanayi Sitesi esnafı tarafından çok sevilen Pati isimli köpek, sabah ve akşam saatlerinde esnafın kapılarına gelerek mama vermelerini bekliyor. Bir kap içinde verilen mamayı alan Pati, doğru kulübesinin yolunu tutuyor ve mamayı kulübesine götürüyor.
Pati’nin her gün düzenli olarak ziyaret ettiği sanayi sitesi esnaflarından Remziye Cankıran, yaklaşık beş yıldan beri Pati’nin kendisini her gün ziyaret ettiğini, mamasını aldıktan sonra kulübesine gittiği anlattı.

Sanayi Sitesindeki Dukkanlari Dolasarak Mamasini Alan Kopek Pati 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Geceleri ve haftaları kapalı olduğu için mamalarını istifliyor”

Cankıran, “Pati, komşumuzun köpeği. Korkunç akıllı bir köpek. Daha önce benim dükkanım çok yakındı, onlara. Pati, her gün beni ziyaret ediyordu. Bir bardak mamasını alıp gidiyor, benden. Dükkanda kedi ile birlikte yaşıyordu. Beraber büyüdüler zaten. Daha sonra kedi sanayide bir kaza geçirdi. Vefat etti. Sadece Pati kaldı. Pati belli başlı dükkanlara her gün ziyaret eder, yiyeceğini alır. Fazlasını asla istemez. Verdiğinizle yetinir. Alıp onları kulübesine götürür” dedi.

“Daha önce kedi dostu ile paylaşıyordu, artık yalnız”

Cankıran, “Daha önce kedi dostu ile paylaşıyordu. O yüzden daha fazla ziyaret ediyordu. Günde 2 kere geliyordu. Şimdi günde bir kere ziyaret ediyor. Sabah ya da akşam. Bir bardak mamasını alıyor. Yaşadığı yere koyuyor. Çünkü biliyor ki gece sanayide kimse yok. Ya da hafta sonları sanayide kimse yok. Mamaları istifliyor. Aç kaldığı zaman da biriktirdiği mamaları yiyor. Böylece kendini korumuş oluyor. 5 yıldır her gün beni ziyaret ederek mamasını alıp gidiyor” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bodrumda Mahsur Kalan Kediyi Kurtarmak icin Duvari Deldiler

Bodrumda Mahsur Kalan Kediyi Kurtarmak için Duvarı Deldiler

Hatayda Yarali Tilki Yol Kenarinda Bulundu

Hatay’da Yaralı Tilki Yol Kenarında Bulundu