in

Samsun’daki Köpeğin Ayakları, Sahibinin Veteriner Hekim ile Parada Anlaşamaması Yüzünden Kesilmiş!

Samsun’un Havza ilçesinde, ön iki bacağı kesilmiş olarak bulunan Pamuk’un ayaklarının, sahibinin, götürdüğü veteriner hekim ile parada anlaşamaması üzerine sahibinin komşusu tarafından kesildiği ortaya çıktı. Olayla ilgili olarak Havza Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı soruşturmada 3 kişi gözaltına alındı. Köpeğin sahibi Saatoğlu ailesi ile HAYTAP karşı karşıya geldi.

Samsun’un Havza ilçesinde ön iki bacağı kesilmiş olarak bulunan köpek Pamuk, Türkiye gündemindeki yerini uzun süre koruyacağa benziyor. Köpeğin, ön iki bacaklarını kimin, neden ve nasıl kırıldığına ilişkin sürekli farklı açıklamalarda bulunarak kafaları karıştıran  HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu), bu konuyla ilgili olarak sosyal medyasında yaptığı son paylaşımda 3 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. HAYTAP aynı açıklamada köpeğin tavuklara zarar verdiği iddiasıyla tüfekle vurulduğunu, ön iki ayağının kemiklerinin kırılıp sadece deri kalmış haldeyken sahibinin veteriner hekime götürdüğünü ancak veteriner hekim ile parada anlaşamayınca ve belediyenin de sahipli hayvanlara sahip çıkmaması üzerine, sahibinin  komşusu tarafından ağrı keseci krem sürülmek suretiyle bacaklarının kesildiğinin ortaya çıktığını açıkladı.

Screenshot 19 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sosyal medyasında ilk yaptığı duyuruda; köpeğin, sahibinin komşusu tarafından, tavuklarına saldırdığı iddiası ile bacaklarının kırıldığını, kırılan bacakların da sahibi tarafından balta ile kestirildiğini açıklayan, sonrasında “sahibi tarafından balta ile kestirildiği” kısmını sosyal medyasındaki paylaşımdan silen, ulusal medyada yaptığı açıklamada da bacakların kimliği belirsiz kişiler tarafında kesildiğini söyleyen HAYTAP, son açıklamasında köpeğin tüfekle vurulduğunu söylüyor ancak kim tarafından vurulduğuna dair bilgi vermezken bacakların sahibinin komşusu tarafından kesildiğini açıklıyor.

SAMSUN’DA BACAKLARI KESİLEN KÖPEKLE İLGİLİ GÖZALTINA ALINAN  3 KİŞİDEN 2’Sİ ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

HAYTAP’ın, sosyal medyası üzerinden yaptığı diğer açıklamalar ise şöyle;

“Havza Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma aşamasında 3 kişinin gözaltına alınması talimatını verdiği öğrenildi. Polisteki ifadesinin ardından 1 kişinin serbest bırakıldığı, 2 kişinin de adliyeye sevk edildiği kaydedildi. Savcıya ifade veren 1 kişinin savcılık tarafından 1 kişinin de sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı kaydedildi.

PAMUK’UN SAHİBİ SAATOĞLU AİLESİ KÖPEĞİNİ İSTİYOR,  HAYTAP  VERMİYOR!

Aynı açıklamada, köpeğin sahibi olan Saatoğlu ailesinin  Pamuk’u veteriner kliniğinden almak için yoğun çaba sarfedip üst düzey arkadaşlarını devreye soktuğunu ileri süren  HAYTAP, ailenin bunu infial nedeniyle yaptığını iddia ediyor. Bir çok dernek ve hayvanseverin de söz konusu kişilerle temasa geçip köpeği kendilerine belirli bir ücret karşılığında vermelerini istediğini de iddia eden HAYTAP;

“Bir kaç gündür Samsun’da yoğun görüşmeleri ile geçen mücadelelerinden sonra, Pamuk köpekciğin HAYTAP’ta yediemin olarak kalması kabul edildi. Pamuk’un tedavilerinin tamamının HAYTAP’ın üstlenmesini de kapsayacak şekilde bugün valilikte resmi bir protokol imzalandı” diye ifade eden HAYTAP’ın “bu girişimde boşa çıktı” cümlesi dikkat çekti. Akıllara, köpeğin sahibi olan Saatoğlu ailesinin başka girişimleri de oldu mu sorusu takıldı!

PAMUK KÖPEĞİN SAĞLIK DURUMU İYİYE GİDİYOR

Yapılan açıklamada Pamuk köpeğin klinikteki durumunun giderek düzeldiği ve toparlandığı da ifade ediliyor. Başından beri farklı açıklamalarda bulunan HAYTAP yaptığı  son açıklamaya rağmen hala bazı sorular cevapsız. HAYTAP’a soruyoruz

 • Pamuk’un tavuklara zarar verdiği için tüfekle vurulduğu bilgisi kesin bilgi mi?
 • Peki tüfekle vuran kişi kim? Komşu mu kimliği belirsiz biri mi?
 • Kişi belli ise, daha önceki vakalarda şüphelinin üstüne giden HAYTAP bu olayda neden şüphelinin üzerinde durmuyor? Hatta üstünden, sağından, solunda, önünden, arkasından dolaşıyor. Ortada bir şüpheli var mı, yok mu?
 • Yoksa otaban (Karadeniz sahil Yolu) kenarındaki petrol ofisi istasyonunda yaşayan Pamuk’un ayaklarının kırılması, HAYTAP’ın sosyal medyasında duyurduğu gibi bir insanın şiddeti sonucu değil de sorumsuz bir araç sürücüsünün yaptığı kaza sonucu mu oldu?
 • Gözaltına alınan 3 kişi kim? Niçin gözaltına alındılar? 2 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken 3’üncü kişi tutuklandı mı?
 • HAYTAP köpeğin bacağını kestiren sahibi Hilmi Saatoğlu ve kesen kişi hakkında suç duyurusunda bulundu mu?
 • Köpeğin sahibinin veterinerle anlaşamadığı paranın miktarı nedir? Veteriner bu parayı köpeğin bacağını kurtarmak için yapacağı tedavi karşılığında mı istedi yoksa ampute etmek için mi? Köpeğin bacağının kurtarılma şansı vardı da, sahibi tarafından bu şans Pamuk’tan alındı  mı?
 • Pamuk’un bacağının kesilmesi gerektiğine dair bir Hekim Raporu var mı? Hekim raporu yoksa kesen komşu ve kesilmesine izin veren sahibi suç işlemiş olmuyorlar mı?
 • HAYTAP sahipli bir hayvanı neden sahiplenme ihtiyacı duydu? Sahipli bir hayvanı sahipsiz hale getirip tekrar yuva aramak, ciddi bir travma yaşayan bir köpeğe ikinci bir travmayı yaşatmak değil midir? Köpeğin sahiplerine köpeklerini neden vermediğinizi açıklar mısınız?
 • Pamuk’u Türkiye’de yardıma ihtiyacı olan kedi ya da köpekten farklı kılan nedir? HAYTAP dahil olmak üzere sizin ifadenizle de diğer dernekler ve hayvanseverler Pamuk’un peşinde? Sahiplerine para teklif edecek kadar!!!
 • Sahibinin komşusunun sürdüğü ağrı kesici krem, vücudun bir bölümünün duyusunun ortadan kaldırmaya yönelik bir ilaç mı? Bu ilacı herkes alabilir mi?
 • HAYTAP, Samsun Temsilcisini neden değiştirdi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

153 Sehit Ogretmen icin Agac Fidani Diktiler

153 Şehit Öğretmen için Ağaç Fidanı Diktiler

Butce Komisyonunu

Bütçe Komisyonu’nun Sevimli Misafiri