in

Samsun’da Postacılardan Sokaktaki Dostlarımıza Mama Desteği

Samsun’da PTT çalışanları kış günü aç kalmasınlar diye kedi ve köpekler için sokaklara mama bırakıyor. Samsun’da PTT çalışanları tarafından sokak hayvanları için hayata geçirilen mama projesi büyük beğeni kazandı.

PTT Çalışanları Dayanışma Derneği (PTT-DER) tarafından sokak hayvanlarına yönelik başlatılan proje ile birlikte PTT çalışanları sokakta kalan kedi ve köpeklere mama teslimatı yapıyor. Dağıtıma çıkan PTT çalışanları çantalarına mama da koyarak gördükleri sokak hayvanlarını karınlarını doyuruyorlar.

Sokak hayvanları için anlamlı proje

Samsun Valiliğinin öncülüğünde başlatılan proje hakkında konuşan PTT Samsun Başmüdürü Rahmi Candan, “Bir farkındalık oluşturmak istiyoruz. PTT olarak her konuda farkındalık oluşturduğumuz gibi bu konuda da oluşturarak sahipsiz sokak köpekleri ve kedilerin karınlarını doyuruyoruz” ifadelerini kullandı.

Hedef: 1 tondan fazla mama dağıtmak

Konuya ilişkin konuşan PTT-DER Başkanı Onur Karagöl ise farkındalık oluşturmak için etkinlik başlattıklarını belirterek, “Sokak hayvanlarının kış ve yaz günleri su ve mama sıkıntısı oluyor. Biz de sokaklarda dolaşan postacılar olarak bu hayvanlara mama dağıtmak istedik. Diğer illere de yayma amacımız vardı. Valimiz bu etkinliğe destek verdi. Samsun’da aç sokak hayvanı kalmaması için uğraşacağız. Farkındalık oluşturmaya çalışacağız. Samsun’da toplam 100 postacı var. Şimdilik kedi ve köpeklere mama vereceğiz daha sonra buna kuş yemini de ekleyeceğiz. Hedefimiz Samsun’da 1 tonun üzerinde mama dağıtmak” sözlerini kullandı.

Ovacık’ta ‘Kanguru Faresi’ Görüntülendi

Kedilerin Yüzündeki Siyah Lekeler Ne Anlama Gelir?