in

Sahnede Kedi “The Bass Cat” Var!

Hafta içi hem eğlenip hem de yardıma muhtaç hayvanlara el uzatmak ister misiniz? O zaman çarşamba gününe plan yapmayın ve bu içeriği okuyun.

Mert Ertunç, nam-ı diğer “thebasscat” hayatı boyunca hep kedilerle yaşamış bir fizikçi, eğitmen, müzisyen, standupçı (Türkçesi yok), icatçı (bunu biz uydurduk) bir adam. Kediler hayatına ve ruhuna o kadar sinmiş ki yaptığı tüm işlerde pati izi var. Durmaksızın üreten, öğrenerek ve öğreterek beslenen bir sanatçı ve bilim insanı. Yaşamak; bu dünyaya izler bırakmak, kalabalıkların içinde dünyayı sessizce aydınlatmak ve hem insan hem patililerin hayatına dokunmaksa, Mert bu hayatı dolu dolu yaşayan insanlardan biri galiba.

Sahnede Kedi “The Bass Cat” Var 5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İlk kurduğu müzik grubu “Cats in Practice”miş. Şu anki rock grubu S-Team ile sahnedeyken de onu kedili tshirtü ve “BassCat” marka kendi icadı olan gitarından tanıyabilirsiniz.

Sahnede Kedi “The Bass Cat” Var 2

Basscat marka gitarları kendi icat etmiş. Özel üretim polimer kullanarak yaptığı bas gitarları; ses ve davranış olarak Alder gövdeli bir basgitar ile yaklaşık olarak aynı frekansları güçlendiren, yekpare homojen gövdesi sayesindeyse sesi çok daha uzun tutma özelliğine sahipler. Logosu tabii ki kedili ve patili. Başka türlüsü mümkün olamazdı.

Sahnede Kedi “The Bass Cat” Var 6

Mert’in bir de Bas Fakültesi var. 2006’dan beri yüzlerce öğrencisi olmuş.  Bu kez hepsi insan. Kedi dediysek de o kadar abartmamak lazım. Tamamen geri dönüşümlü malzeme kullanarak stüdyoyu elleriyle yapmış. Dünyaya, doğaya ve hayvanlara bu kadar duyarlı bir insandan beklenir ama pek sık da görülmez bir aksiyon elbette.

 

Sadece Bas Fakültesi’nde değil, eğitim ve öğretim görevlisi olarak çalıştığı üniversitelerde de yüzlerce öğrenci yetiştirmiş bir bilim insanı o. Ama inanmadığı hiçbir şeyi yapmayacak kadar da etik. Tam bir kedi gibi.

 

Mert, tüm bu marifetlerinin yanı sıra standup ve seminerler de yapıyor. Sahnede Hayatta Kalma Sanatı ve Oyuncağıma Kafa Attılar seyirciye ve kendisine ayna  tutan, aynaya bakarken de kendi komiklikleriyle yüzleşen ve yüzleştiren standuplar. Ateşten Yol: İlişkilerin Nöro Bilimi ve Dinlediğin Müzik Sen Misin seminerleriyle de düşündürüp öğretiyor ama elbette bunu yine standup lezzetinde, sıkmadan yapıyor. “Başka türlüsünü yapamam, ben de sıkılırım zaten” diyor.

Sahnede Kedi “The Bass Cat” Var 1

Bu gösterilerin de ucundan kıyısından patilere dokunması gerekiyordu elbette. Mert, standup ve seminerlerinin tüm gelirini Yaşam Hakkına Saygı Derneği’ne bağışlıyor. Aynı zamanda dernek üyesi. “Herkesin mesleği, bilgi ve birikimi çerçevesinde yapabileceği bir şeyler var aslında. Dernekler ancak desteklerle ayakta durabiliyor. Ben de standup ve seminerlerimle YHS’yi destekliyorum.” Diyor.

Mert’in gösterileri her ay devam edecek.

 

İlki 30 Ekim Çarşamba Kadıköy’de Karga Bar’da. “Oyuncağıma Kafa Attılar” diyecek. Biletler 30TL. Tüm gelirini Yaşam Hakkına Saygı Derneği’ne bağışlayacak.

5 Kasım’da ise “Ateşten Yol: İlişkilerin Nöro Bilimi” ile Bebek’te Hidden House Cafe’de. Ücretsiz.

Sahnede Kedi “The Bass Cat” Var 3

Siz iyisi mi instagramda @thebasscat hesabını takip edin. Özellikle storylere dikkat!

Sahnede Kedi “The Bass Cat” Var 4

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul umraniye de kopekler toplatildi

İstanbul Ümraniye’de 20 Köpek Uyuşturucu İğneyle Toplatıldı

kedi drone

Drone ile Çılgınca Eğlenen Sevimli Kedicik