in

Sahipsiz Hayvanlar için Bir İlk: Ben Dostum

Bu mobil uygulamaya bayılacaksınız. Hayvanseverlerin ihtiyacı olan her şeyi içinde bulunduran uygulama “Ben dostum”.

Yeni yıl ile beraber mobil storelarda artık hayvanseverler için de bir uygulama var: Ben dostum. Türkiye’de sahipsiz hayvanlar için bir ilk olan Ben dostum mobil uygulaması, hayvan severlerin ihtiyacı olan her şeyi içinde bulunduruyor. İzmir’de yaşayan yazılımcı bir çift tarafından hayata geçirilen uygulama 5 aylık bir çalıma sonucunda hayata geçirildi. 1.5 yıl önce İstanbul’dan İzmir’e taşınan ve burada sokak hayvanlarını besleyen çift onlar için bir adım atmak istiyor. Ve bu adım tabi ki de meslekleri ile alakalı oluyor ve hayvanlar için bir mobil uygulama yapıyorlar.

ben-dostum

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ben dostum uygulaması nedir?

Mobil uygulamanın 5 ana işlevi ile, hem hayvanseverlerin zor, zahmetli ve belki çok da verimli olmayan yollarla yaptıkları işleri kolaylaştıracak; hem de mobil uygulama üzerinden elde edilecek reklam ve bu platformdaki hayvansever kitlesini hedefleyen işletmelerden sağlanacak küçük gelirlerin oluşturacağı birikim ile kayda değer ve sürekli bir maddi kaynak yaratması hedefleniyor.

Uygulamanın 5 ana işlevi

  • Hayvan dostu işletmeler ,
  • Acil Yardım ve anlık bildirimler,
  • Mama-Tedavi Kumbara ve İlanları ,
  • Sahiplenme ve yuvalandırma ,
  • Bakıcı-Eğitmen-Nakil Hizmetleri

Hayvan Dostu İşletmeler :

Ben Dostum mobil uygulaması yakınlardaki hayvan dostu işletmelerde check-in yapabilmenizi,işletme/mekan hakkında yorumlar yapabilmenizi, yüksek ya da düşük puanlamalar ile hayvansever kitlenin kolayca dikkatini çekmenizi sağlıyor.

ben-dostum1

Acil Yardım ve anlık bildirimler :

Şahit olduğunuz acil vakalara (yaralı bir hayvan, sokağa atılmış yavrular… gibi) yardım etme imkanımız olmadıysa bu durum hepimizin vicdanını acıtmıştır. Bazılarımız da, o anda müdahale etme kararlılığı ya da  becerisine sahip değildir. Ben Dostum uygulaması, bir satır yazı ve/ veya isterse fotoğraf ile acil yardım kaydı oluşturabildiklerinde, vakanın olduğu tam konum bilgisini otomatik ekleyerek yakınlardaki diğer gönüllü kullanıcılara anlık bildirim ile uyarı gönderebiliyor. Uygulama, isteyen kullanıcılar için kendi belirledikleri mesafe dahilindeki acil vakalarda bildirim almayı seçerek yakınlardaki olaylardan haberdar olma ve çok sayıda cana hızlıca müdahale etme imkanı sunuyor.

ben-dostum4

Askıda Mama , Mama Kumbaraları :

Ben Dostum’da mama kumbaraları yanı sıra sponsorlardan ya da kullanıcılardan sağlanan gelirler ve özellikle bir yer tercihi olmayan bağışçılar için “ Askıda Mama ” imkanı sunulmaktadır. Küçük büyük tüm yardımlar kumbarada birikecek, istendiğinde kullanılacak, askıdan mama alımları da dahil, Ben Dostum ile toplanan tüm yardımların tamamen şeffaf olması sağlanıyor ve suistimale ,yardımların kötüye kullanılmasına izin verilmiyor.

ben-dostum5

Sahiplenme ve yuvalandırma :

Yuvalandırma, en acılı ve zorlu süreçlerden biri olarak mama/tedavi desteğindeki bir çok problemi ve fazlasını bünyesinde barındırır. Gözünüz gibi bakıp koruduğunuz yavrular için çaresizce yuva ararken sayısız farklı mecraya ilan açıp, her birini takip etme zorluğundan öte, akıp giden ilanlar arasında ilanların kaybolması ve hedef kitleye ulaşmaması son derece yıpratıcı bir süreçtir. Ben Dostum tek noktadan tüm mecralara otomatik ilan açma özelliği, akıllı arama mekanizması ve ilan fitreleme imkanları ile hem kendine dost bulmak isteyenlerin, hem de yuvalandırma yapmaya çalışanların işini çokça kolaylaştırıyor.

ben-dostum3

Bakıcı, Eğitmen ve Nakil :

Bir çok kişinin, yoğunluğu olduğunda ya da şehir dışına çıkması gerektiğinde bakacak kimse bulamayacağı ya da düzenli gezdirme imkanı olmadığı için sahiplenmekten vazgeçiyor. Size yakın mesafedeki kişilere mobil uygulama üzerinden bir tıkla ulaşabiliyor, kaç puan aldığını, hakkındaki yorumları okuyabiliyor ve tek tıkla iletişim kurabiliyorsunuz. Evinde ya da yerinde bakım, gezdirme gibi hizmetleri gönülden veren güvenilir kişilere kolayca ulaşmanın rahatlığı, boş zamanlarında bu işe destek olup hem iyi zaman geçirip hem de para kazanmak isteyenlerin olacağı Ben Dostum bu konularda hayatı kolaylaştıracak şekilde tasarlanmış.

ben-dostum-1

Kar amacı gütmeyen bu uygulama kötü niyetli insanlar tarafından suiistimal edilen konulara güvenlik ve şeffaflık kazandırıyor. Blokeli bir hesapta toplanan bağışların makbuzları her ay uygulamanın Facebook sayfasında yayımlanıyor. Refarans veteriner hekimler sayesinde istenen rakamlar teyit ediliyor böylece ihtiyaçtan daha fazla para alınması engelleniyor. Sizde bu uygulamayı indirerek hayvan dostlarına şeffaf ve güvenli bir yardımda bulunabilir uygulama üzerinden bir çok işlemi yapabilirsiniz.

İndirmek için:

Google Play

iTunes

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cion

Moda’da Kedi Evi Cinayeti

kedi naneli bisküvi

Kediniz Bu Lezzete Bayılacak: Kedi Naneli Bisküvi