in

Sahipleri Vefat Ettikten Sonra Travma Geçiren Kedilere Ömürlük Yuva Aranıyor

İstanbul Kurtuluş’ta 62 yaşında onlarca kedi bakan kadının vefat etmesi üzerine kediler öksüz kaldı.

İstanbul Kurtuluş’ta 62 yaşında kedileriyle hayat süren kadının vefat etmesi üzerine harap olmuş evinde bulunan sahipsiz onlarca kediyi polis ekipleri ve belediye çalışanları, mahalle sakinlerinin evden çıkartıp yardım etmelerine izin vermiyor.

Sahipleri Vefat Ettikten Sonra Travma Geciren Kedilere Omurluk Yuva Araniyor 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Kediler Travma Geçirdi”

Mahalle sakini Elvan Akıncı’nın anlatımına göre, yakınları olmayan vefat eden kadının evinde 20’ye yakın kedi olduğu biliniyor. İlk seferde sekiz kediyi çıkarabilen mahalleli kendi çabalarıyla yaralı ve hasta kedileri veteriner kliniklerine götürüp bakımlarını üstlenmişler. Israr ve yoğun çaba üzerine ekipleri getirip İkinci seferde ise beş kediyi çıkarabilen mahalleli evin içerisinde daha çok kedi olduğunu iddia ediyor. Yeterince imkanı olmayan vefat eden kadın her  ne kadar kedilere bakmaya çalışmış olsa da evden kurtulan kedilerin hepsinde sağlık sorunları var. Bazılarının tüyleri dökülmüş bazıları ise oldukça halsiz ve perişan durumda. Mahalleli sosyal medya aracılığıyla dışarıya çıkarabildikleri kedilerden bazılarına uygun, güzel, ömürlük yuva bulabildi. Bu sorunların yanında ekiplere yalvaran mahalleli evin içerisinde daha da kedi olduğunu onları alıp veteriner hekimle gösterip yuva bulup o harap olmuş evden o minik canları kurtarmak istiyor. Travma geçiren ve yemek yemeyen kedilerin huzurlu yuvalar ihtiyacı var.

Sahipleri Vefat Ettikten Sonra Travma Geciren Kedilere Omurluk Yuva Araniyor3

Eve Polis Eşliğinde Girilebiliyor

Belediyeye kadar giden, telefonlarla her türlü yolu deneyen sakinler en sonunda evde daha fazla  kedi olduğunu ispatlayabilmek için “evin girişine mama ve su koyalım azalırsa evde kedi olduğunun kanıtıdır’ demişler. İçerisinde ne kadar kedi olduğu bilinmeyen bu eve ancak polis ekipleriyle girilebiliyor. Mama ve suya üç günün sonunda baktıklarında azaldığını tespit etmişler. Mahalleli ilgili yerlere bu durumu bildirdiklerinde ise ‘mama ve su bıraktık’ yanıtı alıyorlar. Bu durumdan şikayetçi olan Elvan Akıncı : “Mama ve su bırakmak çözüm değil. O evde bırakın insanın yaşaması bir böceğin yaşaması bile çok zor. İçeride kediler var biliyoruz. Belediye sürekli mama ve su koyduk diyor. Acilen oranın boşaltılması, temizlenmesi, hasta ve bakıma ihtiyacı olan kedilerin veteriner hekime götürülmesi ardından ise o minik canlara ömürlük yuva bulunması gerekiyor” dedi.

Büyük bir travma geçiren bu kedilerin sevgi dolu yuvası olmak isterseniz 0507 906 0454 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Sahipleri Vefat Ettikten Sonra Travma Geciren Kedilere Omurluk Yuva Araniyor2
Sahipleri Vefat Ettikten Sonra Travma Geciren Kedilere Omurluk Yuva Araniyor4

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okulda Gelen En Guzel Mektup4

Okuldan Eve Gelen En Güzel Mektup

Zabita Kendisine ve Kediye Siddet Uygulayan Sahisla Uzlasma Sartinda Kedileri Unutmadi

Zabıta Kendisine ve Kediye Şiddet Uygulayan Şahısla Uzlaşma Şartında Kedileri Unutmadı