in ,

Sahiplenmedi Satın Aldı, İnternetten 15 Bin Liraya Aldığı Köpek Kalp Hastası Çıkınca Şikayetçi Oldu

Çoğu zaman internetten alışveriş yaparken tereddüt yaşayabiliriz. Teknolijik alet beyaz eşya gibi fiyatı yüksek ve önemli eşyaları internetten alırken dolandırılma korkusu ile bu fikirden vazgeçebiliriz. Ama Antalya’da yaşayan Duha Sena Oskay isimli kişi İnternetten bir ‘can’ aldı. Ve bu can sipariş ettiği gibi çıkmadı.

Sokaklarında, barınaklarında binlerce cins hayvanın yaşam savaşı verdiği ülkemizde ne yazık ki hala hayvan satın alınıyor. Antalya’da uluslararası ilişkiler uzmanı Duha Sena Oskay’da bu kişilerden biri.  İnternet üzerinden 15 bin liraya Pomeryan cinsi bir köpek satın alan Duha Sena Oskay, 10 aylık olduğu belirtilen hayvanın yaklaşık 4 yaşında, kalp hastası ve arka ayaklarında diz kayması olduğu ortaya çıkınca, satın aldığı kişi hakkında suç duyurusunda bulunuyor.

Sahiplenmedi Satın Aldı, İnternetten 15 Bin Liraya Aldığı Köpek Kalp Hastası Çıkınca Şikayetçi Oldu

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Oskay  konuyla ilgili şöyle bir açıklama yapıyor “Bir ömür ilaçlarla geçecek. Böyle duygusu yoksun bir insanın 5 kuruş için en azından başka insanları kandırmasını ve Türkiye’de bu şekilde faaliyet göstermesini istemiyorum. Bu dolandırıcının mağdur ettiği tek kişi ben değilmişim, diğer insanları da benzer şekilde kandırdığını öğrendim” dedi.

Peki bu şahıslar hastalıklı köpekler sattığı için mi Türkiye’de faaliyet göstermemeli? Hayır. Duha Sena Oskay dolandırılmasaydı yani sağlıklı bir “mala” sahip olasaydı bunların hiçbiri aklından geçmeyecekti. Evet, bu insanlar Türkiye’de faaliyet göstermemeli ama dolandırıcılık yapıkları için değil, bir can sattıkları için. Oyuncak köpek gibi üretilen bu hayvanlar ülkemize yabancı ülkelerden sokuluyor ve çoğu zaman daracık kafeslerde satılmayı bekliyorlar. Her aşamada eziyet çeken bu hayvanlar 15.000 gibi hatta çoğu zaman daha yüksek rakamlara satılıyorlar.

Maalesef Duha hanım gibi alıcılar olduğu sürece bu can sektörü aktif kalmaya devam edecek. Öyle ki binlerce liraya bir eşya gibi internetten satılan bu canların yasada da mal olarak görülmesi şaşırtmıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

salyangoz jeremy 4

Solak Spiral Kabuk Yapısına Sahip Salyangoz Jeremy’nin Hüzünlü Hikayesi

Güvenpark’ın Kuşları Öksüz Kaldıç

Güvenpark’ın Kuşları Öksüz Kaldı