in

Sahiplenme Bilincini Artırmak İçin İş Hanının Maskotu Olan Köpeğe Doğum Günü Yaptılar

Gaziantep’te bulunan bir iş hanının yöneticisiEmine Yağmur, 4 yıl önce sahiplendiği ve iş hanının maskotu haline dönen köpek için sürpriz doğum günü partisi düzenledi.

Gaziantep‘te bulunan bir iş hanı yöneticisi Emine Yağmur, 4 yıl önce barınakta bulunan 1 yaşındaki Golden cinsi bir köpeği sahiplendi. Kısa sürede iş hanında bulunanların ve çevredeki esnaf ile vatandaşların maskotu haline döndü. Çevredeki insanların da kısa sürede alıştığı Kaktüs için iş hanı girişinde sürpriz doğum günü partisi düzenlendi.

Sahiplenme Bilincini Artirmak Icin Is Haninin Maskotu Olan Kopege Dogum Gunu Yaptilar 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Balon ve süslerle donatılan iş hanı girişinde Kaktüs için doğum günü pastası da kesildi. İş hanında bulunanların da katıldığı doğum günü partisinde oldukça heyecanlı olduğu görülen Kaktüs’e kesilen pastanın ardından ise en sevdiği yiyecekler ikram edildi. Kaktüs’ün barınak öncesinde sokak köpeği olduğunu hatırlatan iş hanı yöneticisi Emine Yağmur ise, düzenledikleri doğum günü partisi ile hem psikolojisi normale dönen Kaktüs’ü ödüllendirmeyi hem de sokak hayvanlarına farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini kaydetti.

Sahiplenme Bilincini Artirmak Icin Is Haninin Maskotu Olan Kopege Dogum Gunu Yaptilar 2

Asıl Amaç Aslında Farkındalık Oluşturmak

Gaziantep’te çok sayıda fabrika, iş hanı ve işletmelerin sokak hayvanlarını sahiplenmesi konusunda çağrıda bulunan Yağmur, “Binadaki arkadaşlarımız bina olarak köpek sahiplenmek istediklerini söylediler. Bizde bir barınaktan Kaktüs’ü sahiplendik. Sahiplendiğimizde Kaktüs 1 yaşındaydı ama psikolojisi çok kötüydü ve sokağa atılmıştı. Kaktüs’ün hikayesini tam olarak bilmiyoruz ama sokakta bulunduğunu ve eziyet gördüğünü biliyoruz. Sahiplendiğimiz günden bu yana bizimle beraber kalıyor. Bize can, arkadaş, yoldaş oldu. Bu civarda olan herkes Kaktüs’ü tanır ve sever. Kaktüs bize hayata dair çok şey öğretti. Hayvanlarında duygusal olduğunu öğrendik. Adeta herkesin arkadaşı, dostu oldu. Bugün bu doğum gününü gerçekleştirmemizin asıl amacı aslında farkındalık oluşturmak. Gaziantep’te çok sayıda fabrika, iş merkezi gibi yerler var. Her biri sokakta kalan bir canı sahiplense sokakta sahipsiz hayvan kalmaz. Bu çok zor bir şey değil. Hayvanların sorumluluğu alamayacaksanız sahiplenmeyin. Tekrardan bu hayvanları sokağa bırakacaksanız, onun yerine sokaktaki hayvanlara yardım edenlere destekte bulunun daha iyi olur” diye konuştu.

Sahiplenme Bilincini Artirmak Icin Is Haninin Maskotu Olan Kopege Dogum Gunu Yaptilar 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Van Kedisinin Dunyanin En Saldirgan Kedi Turu Oldugu Arastirmasi Reddedildi 2

Finlandiyalı ve Türk Bilim İnsanlarının Arasına Van Kedisi Girdi

Tedavi Edilen Kartallar Dogaya Geri Birakildi 1

Tedavi Edilen Kartallar Doğaya Geri Bırakıldı