in

Sahiplendirildikleri Okulda Dost Olan Köpek Sütlaç ve Kedi Minnoş

Manisa’nın Sarıgöl ilçesindeki Mimar Sinan İlkokulunun iki öğretmeninin okulda hayvan besleme düşüncesi hayata geçti. Biri kedi diğeri köpek iki sokak hayvanını sahiplenen öğretmenler, okul idaresinin sayesinde bahçeye yapılan yaşam alanında öğrencilerin de katkılarıyla hayvanların bakımına başladı

Manisa‘nın Sarıgöl ilçesindeki Mimar Sinan İlkokulu öğretmenleri Hatice Özkan ve Mustafa Alkan’ın okulda kedi ve köpek besleme düşünceleri hayata geçirildi. Sahiplendikleri sokak kedisi ve köpeğin veteriner bakımları ve aşılarını yaptıran öğretmenler, okul idaresinin de yardımı ile okulun bahçesine yapılan barakada bakımına başladı.

Sahiplendirildikleri Okulda Dost Olan Köpek Sütlaç ve Kedi Minnoş 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Okul idaresi tarafından okulun girişine bir de kumbara konularak mama masrafları için öğrencilerin de hayvanların bakımına ortak olmaları sağlandı.
Sarıgöl Belediyesi veterineri Hüseyin Bardakçı tarafından tüm aşıları ve sağlık bakımları yapılan ‘Sütlaç’ adlı köpek ile ‘Minnoş’ isimli kedi okulun sevgilisi haline geldi. Çocuklar tarafından çok sevilen ve teneffüslerde çocukların oyunlarına eşlik eden hayvanlar çocuklardaki hayvan sevgisinin de pekişmesini sağladı.

Sahiplendirildikleri Okulda Dost Olan Köpek Sütlaç ve Kedi Minnoş 1

“Kedi ve köpek dost oldu”

Sarıgöl Mimar Sinan İlkokul Müdürü Selçuk Erol yaptığı açıklamada, “Okulumuz öğretmenleri Hatice Özkan ve Mustafa Alkan, okulda çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için teklif getirdiler. Olumlu karşıladım. Okul idaresi olarak kedi ve köpek için okul bahçesinde baraka yaptırarak boyadık. Köpeğin ve kedimizin tüm aşıları veteriner denetiminde yapıldı. Hayvanlar çocukların da ilgisini çekti. Okul girişine bir kumbara koyduk. İsteyen öğrencilerimiz harçlıklarından biriktirdikleri paralardan kumbaraya atarak hayvanların beslenmesine katkı sağlıyor. Kedi ve köpek birlikte oyunlar oynuyorlar. Çocuklar da seviyor.” dedi.

Sahiplendirildikleri Okulda Dost Olan Köpek Sütlaç ve Kedi Minnoş 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kuşlar Klima Motorlarına Yuva Yaptı İş Merkezinin Bakım Onarım Çalışmaları Durduröç

Kuşlar Klima Motorlarına Yuva Yaptı, İş Merkezinin Bakım Onarım Çalışmaları Durduruldu

Tedavileri Tamamlanan Kızıl Tilki ve Pelikan Doğaya Salındı öç

Tedavileri Tamamlanan Kızıl Tilki ve Pelikan Doğaya Salındı