in

Sahiplendirildiği Ailenin Yanından Kaçarak Kilometrelerce Uzaktaki Barınağa Geri Dönen Köpüş Dafi

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde aylar önce yaralı bir halde bulunup hayvan barınağında tedavi edilen terrier cinsi köpek, sahiplendirildiği aileden kaçıp kilometrelerce yol yürüyerek yeniden barınağa geldi.

Lüleburgaz Belediyesine ait Geçici Hayvan Bakım Evi çalışanları unutulmayacak bir sadakate şahit oldu. Veteriner hekimlerin aylar önce yaralı halde bulup tedavi ettikleri Dafi isimli Terrier cinsi köpek, sahiplendirildiği aileden kaçıp kilometrelerce yol yürüyerek yeniden barınağa geldi. Barınakta tel örgülerin arkasında değil de özgür bir şekilde dolaşan Dafi, barınak çalışanlarının dostu haline geldi.

Sahiplendirildiği Ailenin Ynaından Kaçarak Kilometrelerce Uzaktaki Barınağa Geri Dönen Köpüş Dafiöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Lüleburgaz Belediyesi Veteriner Hizmetleri Birim Sorumlusu Anıl Ergin, “Dafi’yi aylar önce hasta bir şekilde bulup tedavi etmiştik. Sonra çocuklu bir aile Dafi’yi sahiplenmek istedi. Biz de buna çok sevinmiştik. Artık Dafi’nin sıcak bir aile ortamında yuvası olacaktı çünkü” diye konuştu.

Ergin, Dafi’yi sahiplendirdikten sonra bir yanlarının buruk olduğunu söyleyerek, “Dafi’ye alışmıştık. Çok cana yakın ve akıllı bir köpek. Ama diğer yandan mutluyduk. Fakat bir gün barınağa geldiğimizde ilginç bir manzarayla karşılaştık. Dafi barınağın içine girmiş tel örgülerin dış kısmında geziniyordu” dedi.

Sahiplendirildiği Ailenin Ynaından Kaçarak Kilometrelerce Uzaktaki Barınağa Geri Dönen Köpüş Dafi 1

Dafi’nin geri gelmesine çok sevindiklerini söyleyen Ergin, hemen küçük köpeği sahiplendirdikleri aileyle temasa geçtiklerini söyledi. Ergin, ailenin köpeği aradıklarını ve kayıp olduğunu söylediklerini belirterek, “Onlara köpeğin barınağa geri geldiğini söylediğimizde hem şaşırdılar hem de güvenli bir yere gelmesine sevindiler. Aile ‘kısmetimiz değilmiş’ diyerek Dafi’yi tekrar bize bıraktı” diye konuştu.

Barınağa tekrar gelerek kendini tedavi eden insan dostlarından ayrılmak istemeyen Dafi, hayvan barınağının maskotu oldu. Düzenli bakımları yapılan Dafi artık barınakta tel örgülerin arkasında değil dışında özgürce geziyor. Ergin bu durumu şu güzel sözlerle özetliyor: “Bir baktık Dafi birkaç gün sonra sahiplenilen aileden kaçmış kilometrelerce yürüyerek barınağa geri gelmiş. Biz de Dafi’yi serbest bıraktık. Şu anda barınağın bir maskotu oldu. Barınak içerisinde özgürce dolaşıyor. Kimse ona müdahale etmiyor. Mamasını veriyoruz, aşısını yapıyoruz. Dafi artık barınağın bir sakini. Buradan gitmek istemiyor. Biz de onu artık bırakmak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum

Yorum Ekle
  1. Merhabalar. 2 ay kadar önce maltese terrier cinsi, beyaz renk, 5 yaşında ve adı dufy olan köpeğim bahçemden çalındı. Bu haberde kafama takılan bir şey var, köpeğin adını barınak bakıcıları mı vurdular? yoksa bu bir tesadüf mü?

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Caminin Şerefesinde Doğum Yapan Garip Yavrularını Arıyoröç

Caminin Şerefesinde Doğum Yapan ‘Garip’ Yavrularını Arıyor

Korkuluklara Sıkışan Köpek Yürekleri Ağza Getirdiöç

Korkuluklara Sıkışan Köpek Yürekleri Ağza Getirdi