in

Şahika Ercümen’den Yeni Rekor Denemesi

Serbest dalışta dünya rekortmeni olan milli sporcumuz Şahika Ercümen, 30 Ağustos’ta Antalya’nın Kaş ilçesinde 100 metreden derine tüpsüz dalarak yeniden yapacağı dünya rekor denemesinde nesli tükenmekte olan canlılara dikkat çekecek.

sahıka-4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yaptığı diğer dalışlarında olduğu gibi 30 Ağustos Zafer Bayramı‘nda yapacağı dalışı da sosyal sorumluluk projesiyle birleştirdiğinin altını çizen Şahika Ercümen, şunları söyledi:

“Nesli tehlike altında olan canlı türlerine ve iklim değişikliğine dikkat çekmek istedim. Şehit çocuklarına destek projesini de sponsorumla birlikte gerçekleştireceğiz. Çok anlamlı ve gelecek nesilleri çok iyi motive edecek bir proje. Böyle bir projenin içinde olduğum için çok mutluyum.”

Rekor çalışmalarının yanı sıra Şahika, sualtı sporlarını yaygınlaştırmak, sevdirmek, engelli bireylerle engelsiz dalış yapmak, su, çevre kirliliği, nesli tehlike altında olan canlıların korunması ve sağlıklı beslenme konularında farkındalık yaratmak ve çözümler üretmek amacı ile gönüllü sosyal projeler yürütüyor.

Şahika Ercümen, Sea Life Akvaryum’da düzenlediği basın toplantısında yapacağı dalış hakkında bilgi verdi. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda yeni bir dünya rekoru denemesi yapacağını belirten Şahika Ercümen, kendisine ait 91 metrelik serbest dalış rekorunu 100 metrenin üzerine çıkarmayı hedeflediğini kaydetti.

sahıka-3

Geçen sene yaptığı rekor denemesinde küçük bir talihsizlik yaşadığını anlatan rekortmen sporcu, “Sağlığım yerinde ve antrenmanları sürdürüyorum. 100 metrenin üzerinde bir derece ile rekor kırmayı hedefliyorum. Çanakkaleli olduğum için bu rekor denemesini 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gerçekleştirecek olmam benim için ayrıca anlamlı.” diyerek açıklama yaptı.

Serbest dalış antrenörü Hüseyin Cavlı da milli sporcu Şahika’nın sağlık durumunun iyi olduğunu kaydederek, “Önümüzde 2,5 aylık bir dönem var. Bu süre içerisinde antrenmanlarını en iyi şekilde yapıp hiç bir sorun yaşamadan rekorunu kıracağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tavukonecikan

Fransız Gezgin Guirec Soudée, Tavuk Dostuyla Birlikte Dünyayı Turluyor

vankedi 4

Görevimiz Takip: ‘Van Kedisi’