in

Sahibini ‘Aldatan’ Kedinin Kimde Kalacağına Mahkeme Karar Verdi

İtalya’nın Ligurya bölgesinde bir kedi, gerçek evine nadiren uğramaya başlayıp daha sonra da kendisine sahip olarak seçtiği bir başkasıyla yeni bir mahalleye taşınınca, kedinin kimde kalacağına mahkeme karar vermek zorunda kaldı.

Siyah beyaz tüyleri olan dört yaşında bir kedi olan Fiocco, Ligurya bölgesinin başkenti Cenova’nın Struppa mahallesinde yaşayan bir kadına aitti.

Sputnik’in haberine göre,Fiocco gerçek sahibiyle geçirdiği iki yılın ardından evinden ayrılmaya ve zamanını bir komşunun evinde geçirmeye başladı. Bir süre sonraysa kedi geceleri de komşunun evinde kalmaya başladı.

5922f095c9de3d26b4a7b64c

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Nitekim komşu kadın, Tequila ismini verdiği veterinere götürdü ve iş için evde olmayacağı zamanlar için ona bir kedi bakıcısı bile tuttu. Neredeyse iki yıl sonra başka bir yere taşınmak için eşyalarını toparlayan komşu kadın, Tequila’yı da yanında götürdü.

İlk sahibiyse kedinin komşusuyla taşındığını öğrenince yerel yetkililere başvurup hırsızlık şikayetinde bulundu. Davaya atanan savcı Emilio Gatti, kedinin olduğu yerden alınıp ilk sahibine verilmesine hükmetti.

Sahibini 'Aldatan' Kedinin Kimde kalacağına mahkeme karar verdi

Kedisinin elinden alınacağını anlayan komşu kadınsa mahkeme kararının temyize götürülmesi için Fabio La Mattina isimli bir avukat tuttu. Mattina, kime ait olduğunu gösteren bir çipi olmayan kedinin ikinci sahibinin bakımı altında olduğunu gösteren veteriner kayıtları ve fotoğrafları, mahkemeye kanıt olarak sundu.

Bunun üzerine davayı gören ikinci mahkeme, kedinin ikinci sahibinin evinde kalması gerektiğine karar verdi.

Mattina mahkeme kararına ilişkin olarak, “Mahkeme kedinin müvekkilimle kalmasına hükmetti. Zira ortada bir suç ya da kötü niyet yoktu. Müvekkilimle yaşamak, kedinin kendi seçimiydi” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nepalde dort binden fazla hayvan uzvu yakildiöç

Nepal’de Dört Binden Fazla Hayvan Uzvu Yakıldı

Öldürmeye Gittiği Filin Altında Ezilerek Öldüöç

Öldürmeye Gittiği Filin Altında Ezilerek Öldü