in ,

Sahibi Tarafından Şiddete Uğrayan Köpek, Barınaktan Çıkartıldı

Dün gece Maltepe’de sahibi tarafından dövülen köpek götürüldüğü barınaktan hayvan hakkı savunucuları tarafından çıkarıldı.

Dün gece Maltepe’de bir şahısın evinde köpeği defalarca tekmeleyip kafasını yerlere vurduğu görüntüler infial yaratmıştı. Görüntülerin paylaşılmasının ardından köpeği döven şahıs gözaltına alınırken köpek hayva hakkı savunucularının tüm itirazlarına rağmen İBB Tepeören Barınağı’na götürülmüştü.

Sahibi Tarafından Şiddete Uğrayan Köpek Barınaktan Çıkartıldıöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Şiddet mağduru köpek, bugün ‘Sokaklar bile yasak bize’ platformu tafafından barınaktan çıkartıldı. Sağlık kontrolu için veteriner kliniğine götürülen köpeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yaşadığı şiddete rağmen halen insanları çok seven köpek bir süre kurtarıcıları ile berabar yaşayacak.

Ne olmuştu?

Maltepe Cevizli Mahallesi Neşe Sokak’ta yer alan bir apartmanın çatı katındaki dairede iddiaya göre bir köpeğin seslerini duyan vatandaşlar pencereye koştu. Vatandaşlar evde bulunan şüphelinin köpeğe vurduğunu görünce hemen durumu polise bildirdi. Bu sırada bir vatandaş bu anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti.

Görüntülerdeki şahıs ilk önce köpeği tokatlarken daha sonra köpeğe tekme atıyor ve zavallı hayvanın kafasını yerlere vuruyor. Görüntülerin paylaşılması ardından hayvanseverler evin önüne akın etti. Polise haber verilmesinin ardından zanlı gözaltına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedi ve Köpekleri Zehirleyeyerek Öldüren Doktora Hapis Cezasıöç

Kedi ve Köpekleri Zehirleyeyerek Öldüren Doktora Hapis Cezası

860 Volt Elektrik Üretebilen Yeni Bir Yılan Balığı Türü Keşfedildiöç

860 Volt Elektrik Üretebilen Yeni Bir Yılan Balığı Türü Keşfedildi