in ,

Sahibi Akıl Hastanesine Yatırılan Evde Yüzlerce Kuş Aç Susuz Kurtarılmayı Bekliyor

Muğla’nın Fethiye ilçesinde bahçesinde ve içerisinde yüzlerce kuşun bulunduğu evin sahibi akıl hastanesine yatınca kuşlar ölüme terk edildi.

Fethiye Ovacık‘ta 99. sokaktaki bir villanın sahibi akli dengesinin bozuk olması ve etrafa zarar vermesi nedeniyle gözaltına alındı. Gözaltına alındıktan sonra eve dönmemesi üzerine evin içinde kuşların olduğunu bilen komşular harekete geçti. Adamın durumunu öğrenmek için jandarmaya ulaşan komşular, adamın akıl hastanesine yatırıldığını öğrendi.

Sahibi Akıl Hastanesine Yatırılan Evde Yüzlerce Kuş Aç Susuz Kurtarılmayı Bekliyor

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ev sahibinin günlerdir evde olmamasından dolayı evin giriş kısmındaki ve evin içindeki kafeslerde birçok kuşun hayatını kaybettiğini söyleyen hayvanseverlerin çalmadığı kapı kalmadı. Kuşların kurtarılması için Fethiye Orman ve Su İşleri Müdürlüğüne,  kaymakamlığa, jandarmaya başvuran hayvanseverler, çaldıkları hiçbir kapıdan sonuç alamadı. Olaydan haberdar olan HAYDOS Derneği başkanı Türkan Dağdelen, eve girilmesi için Fethiye adliyesindeki nöbetçi savcıyla görüştüğünü ancak olumlu bir sonuç alamadığını ve hayvanların ölmeye devam ettiğini açıkladı.

21751311 10214522520162664 5160112686083568835 n

Evin giriş kısmındaki kuşlara su ve yem veren hayvanseverler ölen 300 kadar kuşu elleriyle toprağa gömdü. Yasal yollarla içerideki kuşlara müdahale edemeyen hayvanseverler, kuşların çoğunun açlık susuzluk ve havasızlıktan hayatın kaybettiğini düşünüyor.

Sahibi Akıl Hastanesine Yatırılan Evde Yüzlerce Kuş Aç Susuz Kurtarılmayı Bekliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın En Yaşlı Kedisi Nutmeg Hayatını Kaybettiöç

Dünyanın En Yaşlı Kedisi Nutmeg Hayatını Kaybetti

Ön Patilerindeki Hastalık Nedeniyle Bir Kanguru Gibi Yürüyen Kedicik Kanga Rooö.ç

Ön Patilerindeki Hastalık Nedeniyle Bir Kanguru Gibi Yürüyen Kedicik: Kanga Roo!