in

Şahan Gökbakar: Biz Salak Değiliz, Bu Katliamı Onaylayandan Hesap Sorulsun

Oyuncu Şahan Gökbakar, Bakanlığın Kazdağları açıklamasına “Açıklama değil itiraf olmuş… Acilen bu Kanadalı şirket defolup gitsin buradan… Kanada’da ormanda bırak siyanürle altını, mangal yaktırmazlar” diyerek tepki gösterdi.

Çanakkale’denin Kazdağları bölgesinde altın madeni için yapılan büyük doğa katliamına karşı günlerdir süren tepkiler sonrası Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından yapılan açıklama gelmiş, açıklamada “ilgili maden sahasının Kazdağları’nda değil, Kazdağları’na 40 kilometre uzaklıkta olduğu” belirtilirken “İddialarda yer alan alanda kesilen ağaç sayısı ortaya atıldığı gibi 195 bin değil, 13 bin 400’dür.” denilmişti.

canakkale kirazli 1 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Komedyen Şahan Gökbakar, bakanlığın açıklamasına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. “Açıklama değil, itiraf olmuş” diyen Gökbakar, “Biz salak mıyız? Göz görüyor bakın bakalım kaç ağaç kesilmiş? Kazdağları ve etrafı kaç km² su kaynaklarına sahip? İstanbul’a su kaç km öteden geliyor? Yahu o bölgedeki köylere su taşıyan nehirler ve kaynaklar kaç km öteden geliyor?” diye sordu.

sahan

Gökbakar’ın sözleri şöyle:

“Tarım ve Orman Bakanlığı açıklama yapmış. Demiş ki ‘evet ağaçlar katledildi ama 195 bin değil 13 bin ağaçcık kestik canım. He ayrıca da Kaz dağları değil orası 40 km uzağı… Bakanlığa sorularım: Biz salak mıyız? Göz görüyor bakın bakalım kaç ağaç kesilmiş? Kazdağları ve etrafı kaç km² su kaynaklarına sahip? İstanbul’a su kaç km öteden geliyor? Yahu o bölgedeki köylere su taşıyan nehirler ve kaynaklar kaç km öteden geliyor? 40 km Kaz Dağları ve su kaynakları için, ev ile bakkala olan uzaklık gibi denilebilir… Yani açıkçası bu açıklamayı yapan ve bunu açıklama diye veren zihniyet işte sorun. Açıklama değil itiraf olmuş… Acilen bu Kanadalı şirket defolup gitsin buradan… Kanada’da ormanda bırak siyanürle altını, mangal yaktırmazlar be! Bunu onaylayan ve izin veren kişilerden de hesap sorulsun!”

View this post on Instagram

Tarım ve Orman Bakanlığı açıklama yapmış.. Demişki evet ağaçlar katledildi AMA 195bin değil 13bin ağaçcık kestik canıııım..Hee ayrica da Kaz dağları degil orası 40km uzağı… BAKANLIĞA sorularım: Biz salak mıyız?? Goz goruyor bakin bakalim kac agac kesilmiş?? Kaz daglari ve etrafi kac km² su kaynaklarina sahip?? İstanbula su kac km oteden geliyor??? Yahu o bolgede ki koylere su tasiyan nehirler ve kaynaklar kac km oteden geliyor??? 40 km Kaz Daglari ve su kaynaklari icin, ev ile bakkala olan uzaklik gibi denilebilir… Yani acikcasi bu açıklamayı yapan ve bunu açıklama diye veren zihniyet iste sorun. Açıklama degil itiraf olmuş.. ACİLEN BU KANADALI ŞİRKET DEFOLUP GİTSİN BURDAN…Kanada'da ormanda birak siyanürle altinı, mangal yaktirmazlar beee!!! BUNU ONAYLAYAN VE İZİN VEREN TUM KİSİLERDEN DE HESAP SORULSUN!!! #kazdağlarıhepimizin #kazdağları #aşk #vatan

A post shared by Şahan Gökbakar (@sahangokbakar) on

TEMA Vakfı: Kirazlı’da ÇED’e Aykırı Davranan İşletmeyi Durdurun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mamaris bacaklari kesilmis kedi

Marmaris’te 2 Bacağı Kesilmiş Halde Bulunan Kedi Uyutuldu

oglaklara annelik yapan kopek

Gümüş Köpek Oğlaklara Annelik Yapıp Emziriyor