in ,

Sağlığına Kavuşan Sokak Köpeği Mahallesinde Sevgi ile Karşılandı

Kütahya’nın Emet ilçesinden ağır hasta olduğu için yaklaşık 1 ay önce İstanbul’a tedavi için gönderilen sokak köpeği, sağlığına kavuşmasının ardından mahallesine getirildi ve doğal ortamına bırakıldı.

Emet ilçesinde bir ay öncel İstanbul Sokak Hayvanlarını Koruma Yaşatma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği (SOHAYKO) görevlileri tarafından tedavi için İstanbul’a götürülen hasta sokak köpeği, 1 aylık tedavi sürecinin ardından tekrar dernek görevlileri tarafından Emet ilçesine getirilerek, yaşadığı mahalleye doğal ortamına bırakıldı. Araçtan indikten sonra kendisine yıllardır mahallede bakan ve besleyen hayvan sever Elif Yıldız Nasuhoğlu’nu tanıyarak sevgi gösteren sokak köpeğinin bu durumu ise görenlerin duygusal anlar yaşamasına neden oldu.

AW313138 03

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İyi ki bizimle birlikteler

Nasuhoğlu, köpeğin sağlığına kavuştuğu için çok mutlu olduğunu ifade ederek, “SOHAYKO görevlilerine ve başkanımız Yasin Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Bir ay evvel uyuz ve enfeksiyonu olan sokak köpeğimiz tedavi için İstanbul’a gönderildi. Bugün tedavisi bitirilerek yaşadığı mahalleye geri getirildi. Aynı zamanda yaralı olan bir kedimizde tedavisi bitirilerek bize teslim edildi. Dernek Başkanı Yasin Yılmaz’a tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki bizimle birlikteler” dedi.

AW313138 02

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kusadasinda Gorulen Yilanlar Icin Uzmanlardan Zehirli Degiller Oldurmeyin Uyarisi Yapildi

Kuşadası’nda Görülen Yılanlar İçin Uzmanlardan Uyarı: Öldürmeyin!

Birakacak Kimsesi Olmadigi Icin 6 Yasindaki Kopegini 9 Bin Kilometre Yol Yapip Antalyaya Getirdi

Bırakacak Kimsesi Olmadığı İçin 6 Yaşındaki Köpeğini 9 Bin Kilometre Yol Yapıp Antalya’ya Getirdi