in

Sadık Köpek Loung, İnsan Dostunu Bir Yıl Boyunca Otoyol Kenarında Bekledi

Tayland’da, Loung isimli köpek otoyolda bir yıldan beri insan dostunun gelmesini bekledi ama hikayesi maalesef ‘mutlu son’ ile bitmedi.

loung-tayland1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tayland’da insan dostunun kendisini almaya geleceği umuduyla bekleyen Lounge isimli 3 yaşındaki köpek, araba çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Tayland’da geçtiğimiz yıl bir arabadan farkedilmeden düştüğü tahmin edilen Loung isimli köpek, bulunduğu Bangkok-Kamboçya arasındaki yol kenarından ayrılmadan bir yıl boyunca insan dostunun kendisini geri almaya geleceği umuduyla bekledi.

Chanthaburi ilinin Ban Nong Khon köyüne yakın bir mesafede arabadan düştüğü tahmin edilen konumdan bir yıl boyunca bir yere ayrılmayan Loung’u Ban Nong Khon köylüleri besledi.

Loung’un hikayesi, fotoğrafıyla birlikte sosyal medyada yayınlanarak ‘insan dostu’na ulaşılmaya çalışıldı.

loung-tayland2

Viral olarak fotoğrafı ve hikayesi internette yayılan Loung bir anda ülke çapında fenomen oldu. Sadık köpeği görmek için yoldan geçenler durdu ve onunla ilgilendi. Sahibi olduğunu iddia eden kişiler ona tasmayla yaklaştı fakat o tarlaların içine kaçtı. Sahiplenmek isteyen diğer insanlara prim vermedi Loung ve sabırla kendi insan dostunun geleceği umuduyla bekledi durdu otoyol kenarında…

loung-tayland3

Geçtiğimiz hafta Loung’tan kötü haber geldi. İnsan dostuna kavuşamadan bir arabanın çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Umutla ve sadakatle adeta düştüğü yerde nöbet tutan Loung’un hikayesi trajedi ile sonuçlanmıştı. Chanthaburi ilinde bulunan bir Köpek Sevenler Kulübü, Loung’un Tha Mai bölgesinde anıt mezar yapılması için çalışmalara başladı. Loung’un trajik hikayesi anıt mezarıyla yaşayacak.

Kaynak: Dailymail

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan kım

Kim Kardashian’a Benzeyen Kedi

Untitled 1

Birbirinden Eğlenceli ve Komik Hayvan Temalı Karikatürler