in

Sadece Özgür Olmak İstiyordu: Akıma Kapılarak Metrelerce Yükseklikten Düştü

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde hayvanat bahçesinden kaçan maymun, tırmandığı elektrik tellerinde akıma kapılarak metrelerce yükseklikten düştü. Yaralanan maymun hayvanat bahçesinde tedavi altına alındı.

Kocaeli’nin Darıca ilçesinde bulunan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı’nda bir maymun sabah saatlerinde kaçtı. Durumu fark eden hayvanat bahçesi çalışanları maymunu yakalamak için çalışma başlattı. Caddelerde bulunan ağaçlara tırmanan maymun kendisini yakalamaya çalışan görevlilere zor anlar yaşattı.
Daha sonra yol kenarında bulunan elektrik hattının tellerine tırmanan maymun elektrik akımına kapılarak metrelerce yüksekten kaldırıma düştü. O anlar ise olayı gören vatandaşlar tarafından cep telefonu ile saniye saniye görüntülendi. Yaralanan maymuna ilk müdahalesini yapan görevliler daha sonra maymunu hayvanat bahçesine götürdüler. Maymunun hayvanat bahçesinde tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Esaretten kaçan bu maynunun tabi ki kaçarak özgürlüğe ulaşma şansı yok. Esaret altında tutalan bu hayvanlar her ne kadar doğal yaşamı bilmese de iç güdüsel olarak özgür olmak istiyorlar. Doğalarında ve anavatanlarında ağaç dallarına uzanması gereken elleri Türkiye’de ancak elektrik tellerine uzanabiliyor. Bu tarz üzücü olaylar hayvanat bahçelerinin acımasız yüzünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Arama Kurtarma Ekipleri Foseptige Dusen Kedi icin Bir Araya Geldi

Arama Kurtarma Ekipleri Foseptiğe Düşen Kedi için Bir Araya Geldi

ERZURUM YABAN HAYATI GÖRÜNTÜLERİ

Erzurum’da Belgesellik Görüntüler