in

Sadece Erkeklere ve Köpeklere Tepki Veren Bayrampaşalı Kedicik

Yoldan geçenlere, markete girmeye çalışanlara ve köpeklerin üzerine atlayıp korkutan kedinin görüntüleri sosyal medyada çok sayıda kişi tarafından paylaşıldı. Kedinin yaşadığı mahalle sakinleri fenomen olan kedi ile ilgili açıklama yaptı.

Bugün sosyal medya, bir marketin önünde durup yoldan geçen bazı kişilerin bacağına atlaan kediyi konuştu. Video bazılarına komik gelse de hayvanları tanıyan insanlar kedinin bu davranışının saldırganlıktan ötürü olmadığını tahmin etmiştir. Videoda kedinin sadece erkeklere ve köpeklere saldırması dikkat çekerken mahalleli de fenomen olan kedicik hakkında açıklama yaptı.

Kediyi sahiplenip ve besleyen mahalle sakinleri, kedinin saldırgan bir kedi olmadığını yavrularını korumak için yoldan geçenlere saldırdığını söylediler.

‘Daha Önce Tekmelenirken Gördüm’

Mahalle sakini Beril Gençtürk, “Bir kaç kez insanları ona tekme atarken görmüştüm. Hatta bu nedenle 3 kişiyle kavga ettim. Zaten hep köpeklere veya erkeklere saldırıyor. Belki kötü bir şey yaşamıştır. Benim de Bihter adında bir kedim var. Bir hayvanı mutlu etmek dünyanın en güzel duygusu. Kedi bana hiç saldırmadı” dedi.

Yavruları arka bahçede beslediğini söyleyen Ali Aydın, “Normal bir ev kedisi bu. Yabani bir kedi değil. Bizim buradan gider, gelir. Yavrularına yemek taşır. Bizde kapıyı açık bırakıyoruz kedi için. Kedi de bize alıştı. Marketin önünde bazen yiyecek veriyorlar. Tarihi geçmiş malzemeler koydukları için kedi de orada besleniyor. Yani kedi alışmış oraya. Devamlı oralarda geziyor.

Aslında saldırgan kedi değil. Yavruları olduğu için kıskanıyor. Kedi çok iyi bir kedi. Belki çocuklar canını yakmış olabilir. Kediyi bugün hiç göremedik. Kediyi çok seven bir ablamız var. Büyük ihtimalle ablamız, kediyi veterinere götürmüş olabilir. Çünkü bugün hiç görmedik. Bu saatlerde devamlı görürdük kedimizi” diye konuştu.

Mahallede esnafından Ayşe Yüksel, “Erkeklere ve köpek gördüğünde saldırganlaşıyor. Kadınlara bunu yaptığını hiç görmedim” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yol Kenarında 13 Köpek Ölüsü Bulundöç

Yol Kenarında 13 Köpek Ölüsü Bulundu

mutlu hayvanlar

Dünya Mutluluk Gününü Doyasıya Kutlayan Hayvanlar