in

Sabah Gazetesi’nden “Öldürülmesi Caiz Hayvanlar” Skandalı

Hayvan Haklarının olmadığı, hayvanların bir ‘MAL’ olarak görüldüğü ülkemizde skandallar bitmek bilmiyor. Türkiye’nin köklü gazetelerinden bir olan Sabah Gazetesi, internet sitesinden ‘AYET’lere dayandırarak yaptığı haberde “Öldürülmesi Caiz Hayvanlar” başlıklı bir haber yaptı!

Hayvanlara yapılan işkenceler, şiddet ve tecavüzün durdurulamadığı, hayvan haklarının hiçe sayıldığı ülkemizde Sabah Gazetesi’nin internet sitesinde yapılan “Öldürülmesi Caiz Olan Hayvanlar” haberi akıllara durgunluk verdi.

“Öldürülmesi caiz olan hayvanlar” skandalı

Sabah Gazetesi’nin internet sitesindeki “Öldürülmesi caiz olan hayvanlar” başlığı ile verilen haberde, “Hayvanlardan beş tür var ki, ihramlının onları öldürmesinde bir günah yoktur: Karga, çaylak, akrep, fare ve ısırgan köpek.” açıklaması akıllara durgunluk verdi!

karga

“Isırgan bir köpeği öldürmekte günah yoktur!”

Haberde bazı hayvanları öldürmenin günah olmadığını ayetler ile savunan gazete, “Beş (tür hayvan var ki), onları Harem’de ve ihramlı iken öldürmekte bir günah yoktur: Fare, akrep, karga, çaylak ve ısırgan köpek..”

‘Isırgan bir köpeğin’ öldürülmesininde günah olmadığını belirten haberde, diğer hayvanlar da ‘saldırırlarsa, onları da öldürmesinde bir sakınca yok­tur’ deniliyor!

Haberini ayetlere dayandırarak devam eden gazete, “Yılan, ak­rep, fare, kurt, karga ve çaylak hakkında ise, Resulüllah (s.a.v.) Efen­dimiz bunların hilde de, haremde de öldürülmelerini emretmiştir.” şeklinde yazdı.

Screen Shot 2018 06 29 at 22.26.12

https://www.sabah.com.tr/galeri/aktuel/oldurulmesi-caiz-olan-hayvanlar

Yine ayetlerden yola çıkarak bu sefer de Hazreti Muhammed’in hayvanlar ile ilgili sözleriyle devam eden gazete, “Evdeki canlıları öldürmeden dışarı atmanın yollarını arayacağız. Her canlının hayatını korumaya gayret göstereceğiz. Buna rağmen onlara engel olamıyor ve bize zarar veriyorsa, onları öldürmek caizdir, haram değildir. Dışarıda bize zararı olmayan hayvanları öldürmek gibi bir anlayış kesinlikle doğru değildir. En azından mekruhtur. Fare gibi zararlı hayvanları evden uzaklaştırmak gerekir. Eğer uzaklaştırmanın bir yolu yoksa o zaman öldürmenin de bir sakıncası olmaz. Bunun için evde kedi bulundurmak (farelere karşı) en güzel yoldur” şeklinde yazdı.

Gazetenin haberinde son olarak, Resulullah (sav) dört hayvanın öldürülmesini yasaklamıştır.: “Karınca, an, hüdhüd, surad (sarı ve yeşil renkli ağaçkakan kuşu).” denildi!

0x0 13

Google “Öldürülmesi caiz olan hayvanlar” aramasında dehşet veren sonuçlar

Screen Shot 2018 06 29 at 21.52.01

Köpekler ile ilgili sorulan dehşet sorular!

Screen Shot 2018 06 29 at 22.16.14

Hayvanları öldürmek ayetlerde yazıldığı gibi islam’da caiz mi?

“Yeryüzünde yürüyen hayvanlar ve (gökyüzünde) iki kanadıyla uçan kuşlardan ne varsa, hepsi ancak sizin gibi ümmettir.”

Bu dehşet veren araştırmamızda, birçok kendini islami olarak adlandıran sitede, öldürülmesi gereken hayvanlarla ilgili birçok soru sorulurken, bu sorulara genel olarak ayetler ile cevaplar verilmiş. Verilen cevaplarda bazı hayvanları öldürmenin günah olmadığı, bazılarının ise saldırdıkları durumda öldürülebileceği açıkca belirtiliyor!

0x0 12

Tüm bu kaynakların ayetlere dayanarak verdiği bilgilerde “Evrendeki tüm varlıklarda görülen düzenin, Allah’ın varlığının bir emsali olduğu. Evrendeki düzenin bir ayağını da hayvanlar oluşturduğundan. Kur’an-Kerimde bu düzenin bir kolunu temsil eden hayvanlar, “ümmet” olarak adlandırıldığından” bahsedilmiyor.

Yine En’am suresinin 38. Ayetinden; “Yeryüzünde yürüyen hayvanlar ve (gökyüzünde) iki kanadıyla uçan kuşlardan ne varsa, hepsi ancak sizin gibi ümmettir. Biz o kitapta hiç bir şeyi eksik bırakmadık. Nihayet (hepsi) toplanıp Rablerinin huzuruna getirilecekler.” bahsedilmemiş bile…

Ve yine aynı Ayette olan, “Kainattaki tüm yaradılanların insanlar gibi tek hücrelilerden, omurgalılara, sürüngenlerden, ayaklarıyla yürüyenlere ve kanatlarıyla uçanlara kadar birer tür ve başlı başına birer varlık oldukları anlatılır. Allah’ın yarattığı tüm varlıklar güzel ve onun sevgisini ifşa etmektedir.” sözleri de bahsi geçen gazetenin haberi ve diğer sitelerin verdiği bilgilerde yoktu!

Yorum

Yorum Ekle
 1. Ayetlere dayandırarak demişsiniz fakat onlar ayet değil, sözde hadis-i şeriftir. Yüzlerce uydurma hadisten birkaç tanesi. Akıl ve vicdan sahiplerinin inanması mümkün olmayan uydurma hadislerden.

 2. 1-dinci şarlatanlar.
  2-bölücü hainler.
  3-çocuk katilleri ve tecavüzcüler.
  4-hayvan düşmanları.
  bu da benim listem. memleketin çivisini çıkardılar. gazeteler öldürme listesi veriyor. benim neyim eksik.

  • HEPSİNE KATILIYORUM. AYRICA YAŞADIĞI YERLERE ZARAR VERENLER VE KİRLETENLER; CANA KIYICI VE ŞİDDET UYGULAYANLAR; İÇLERİ – DIŞLARI KÖTÜLÜK DOLU OLANLAR;…

 3. Sizin allah belanızı versin,hangi şerrrefsiz oğlu şerefsiz hoca söyledi ise onun taaaaa AMK,yım,ulan dangalak puştlar islamiyeti de ne hale getirdiniz,efendimiz sav,hiç bir hayvan için ölüm emri vermediği gibi,bilakis ALLAH,ın yarattığı her canlı insan oğluna emanettir demiş,şerefsizin biri şerefsiz bir hocaya soruyor,köpek öldürmek günahmı diye,öbürü de cevap veriyor saldırırsa öldür diyor,köpek saldırmaz,sahibinden kaynaklı yada hayvana zarar verirsen saldırır,çocuk köpeğe taş atıyor aile sesini çıkartmıyor,iki gün sonra köpek çocuğunu ısırınca aman ya rabbi,dünyayı ayağa kaldırıyor,attırma o taş,ı sevdir hayvanları ki çocuğunda sağlam karekterli büyüsün,yoksa büyüyünce suç makinasına dönüşüverir anlamassın sebebini,hayvan sevgisi olmayanın insanı sevmesi de beklenemez.

 4. bu açıklamayı kim yaptıysa en kısa zamanda amansız hastalığa yakalanıp sürünsün….

 5. Beyinsiz serefsizler siz ne tür canlisiniz merak ediyorum bitmediniz bi be bence sizi öldurmeliler ki kurtulalim sizin gibi beyinsiz cahillerden canlilara kiyilmaz ama sizin gibi beyinsozlerin canlarina kiyacaksinki kurtulcaz sizden beyin yoksullari serefsizler ayrica sabah gazetesi senin kokun kurusun allah belani versin senin

 6. Bunu yazanı bulup sormak lazım sen dünyanın dengesini neden değiştirmek istiyorsun . Senin eline ne geçecek . Hangi geri zekalı bunu fetva olarak vermiş ve bunun beyni varmı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Antalyada Başı ve Tek Bacağı Olmayan Köpek Cesedi Bulunduöç

Antalya’da Başı ve Tek Bacağı Olmayan Köpek Cesedi Bulundu

öldürülmesicaizolanhayvanlar 1

Tepkiler Sonuç Verdi, Sabah Gazetesi O Haberi Yayından Kaldırdı