in

Rusya’da Esaret Endüstrisi Tutsağı İki Filin Sirkte Yaşadığı Zor Anlar

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da meydana gelen olayda, kentte düzenlenen sirk gösterisinde çalıştırılmak zorunda kalan iki fil, gördükleri psikolojik ve fiziksel şiddet sonucunda birbirleriyle kavga etmeye başladı.

Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’da yaşanan olayda, sirk gösterisi sırasında iki fil kavga etmeye başladı. Kavga esnasında seyircilerin oturduğu alana yığılan fil ayağa kalkamadı. İki fil arasındaki kavga burada devam ederken, fillerin oldukça bakımsız ve yorgun olduğu fark edildi.

Rusyada Esaret Endustrisi Tutsagi Iki Filin Sirkte Yasadigi Zor Anlar

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kancalı Sopalarla Müdahale Edildi

İki filin kavgası esnasında, seyirciler olay yerinden ayrılmaya çalıştı. Filleri tutsak edip, eğitim adı altında sömürü gerçekleştiren ”eğitmenler” ise güçsüz fillere kancalı sopalarla vurarak, sirk gerçeğinin korkunç yüzünü bir kez daha gözler önüne seriyor. Filler, maruz kaldıkları şiddet sonrası, sözde eğitmenler tarafından birbirlerinden ayrıldı. Yaşanan bunca olaydan sonrasında ise, filler gösteriyi tamamlamaya mecbur bırakılıyor. Yerel medyada can kaybının veya yaralanmanın olmadığı söylenirken, zavallı fillerin maruz kaldığı sömürünün, kimsenin umurunda olmadığı görüldü.

Rusyada Esaret Endustrisi Tutsagi Iki Filin Sirkte Yasadigi Zor Anlar 2

Gösteri mi, Sömürü mü?

Son olarak Kazan’da yaşanan ve medyaya yansıyan sirk sömürüsü, uzun yıllardır çözülemeyen, hayvanların tutsak edildiği ve türlü türlü işkencelere maruz kaldığı, fakat insanların da bunu bir eğlence olarak gördüğü sektördür. Hayvanların eğlence adı altında insanlara pazarlanmaya çalışılması sırasında, tutsak edilen hayvanlar yalnızlık, stres, fiziksel ve psikolojik şiddet mağduru olmakta ve bunun sonucunda koruma içgüdüsü ile şiddete başvuran hayvanlar, itaat etmeleri için daha çok şiddete maruz kalmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yagmurdan Korunmak icin Sigindiklari Yerdeki Goruntuleri Icimizi Isitti

Kedilerin Yağmurdan Korunmak İçin Sığındıkları Yerdeki Görüntüleri İçimizi Isıttı

Yarali Yavru Kopekleri Olmek Uzereyken Itfaiye Ekipleri Kurtardi

Yaralı Yavru Köpekleri Ölmek Üzereyken İtfaiye Ekipleri Kurtardı