in

Rusya’da Bir Öğrenci, Yaralı Yavru Kedi İçin Barınağın 28 Bin Liralık Borcunu Ödedi

Rusya’da kimliği bilinmeyen bir öğrenci, yaralı yavru bir kedinin kabul edilmesi için bir barınağın 340 bin rublelik (28 bin tl) veteriner borcunu ödedi.

Rusya’ya bağlı Adıgey Cumhuriyeti’nin başkenti Maykop’ta genç bir öğrenci, son günlerde Rusya’nın gündeminde yer etti. Komsomolskaya Pravda gazetesine konuşan kentteki bir barınağın müdürü Dilyar Mihaylova, tanımadıkları birinin kendilerini arayıp yaralı yavru bir kediyi almalarını istediğini belirtti.

barınagınborcunuödedi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Mihaylova, “Genç kadın daha önce bizden 2 kedi aldığını, bir tane daha alamayacağını söyledi. Ona yardım etmek istedik, ama böyle bir imkânımız yoktu. Zira Aybolit veteriner kliniğine 340 bin rublelik borcumuz birikmişti. Barınakta yaklaşık 100 hayvan var” dedi.

HALA ŞOKTAYIZ’

Mihaylova’nın kediyi alamama nedenini anlattığı genç kadının, ismini aldığı kliniğe gidip borcu kapatacağını söylediğini, ancak buna başta inanmadıklarını söyledi.

Mihaylova, “Birkaç dakika sonra klinikten bizi arayıp birinin tüm borcu kapadığını söylediler. Doğrulamak için de faturayı ödediler. Barınağın 6 yıllık faaliyet sürecinde böyle bir şey ilk kez oldu. Hâlâ şokta ve genç kadına cömertliği için minnettarız” ifadelerini kullandı.Moskova sakini Aleksey Tartınskiy, genç kadına parasının 3 katını ödemeye hazır olduğunu belirtti. Ancak iyiliksever kadın hâlâ ortaya çıkmadı. Kediye ise bir yuva aranıyor.

Kaynak: SputnikNews

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaplumbağanın Kırılan Kabuğu Çivi ve Telle Birleştirildi öç

Kaplumbağanın Kırılan Kabuğu “Çivi ve Telle” Birleştirildi

encokalisveriskedilericin

En Çok Alışveriş Kediler İçin Yapılıyor