in

Rusya’da Bir Hachiko Öyküsü: -30 Derecede 6 Ay Sahibini Bekledi

Rusya’nın Novosibirsk bölgesindeki Mametkino köyünde sahibi tarafından terk edilen bir köpek yaklaşık 6 ay yerinden ayrılmadı. -30 derecede aylarca eski sahibini bekleyen köpek, İrina isimli bir kadın tarafından sahiplenildi.

Japonya’da ölen sahibini her gün işe giderken bindiği metro istasyonunun kapısında bekleyen köpek Hachiko‘nun öyküsünün bir benzeri Rusya’da yaşandı.

Screen Shot 2018 12 27 at 00.05.12

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Novosibirsk’te kimliği bilinmeyen bir kişi Mametkino köyündeki bir otobüs durağının yanına köpeğini bıraktı. Köpek —30 derecede yaklaşık 6 ay sahibinin geri dönmesini bekleyip yerinden ayrılmadı, ancak beklediği olmadı. Bu süre zarfında onu yoldan geçenler araçlarıyla bıraktığı yiyeceklerle besledi.

Хатико из Маметкино

Невероятная история о собачьей преданности

Настоящее Время paylaştı: 20 Aralık 2018 Perşembe

‘SAHİBİNİN ARABASI GRİ OLDUĞUNDAN ÖTÜRÜ BAZEN GRİ ARABALARIN PEŞİNDEN KOŞUYOR’

Bölge sakini Sabirgali Baysagurov “Çok sadık bir köpek. Sahibi sanırım onu gri bir arabayla bırakmıştı. Bazen gri arabaların peşinden koşuyor. Hava dondurucu, ama köpek hala sahibini bekliyor” dedi.

6aysahibinibekledi

Hikayenin basına yansımasının ardından durumu öğrenen bir grup gönüllü 402 kilometre yol kat ederek köpeği kurtarmaya gitti. İrina isimli bir kadının sahiplendiği köpek, şimdi St. Bernart cinsi bir köpek ve kedi ile birlikte.

Tokyo’da profesör Dr. Hidesaburo Ueno’nun köpeği Hachiko, ölen sahibini 9 yıl boyunca metronun kapısında beklemiş ve orada ölmüştü. Metro girişine heykeli yapılan köpek kitap ve filmlere de konu olmuştu.

İnsanlığa Verdiği Ders ile Efsane Olan ‘Hachiko’ Köpeğin Hikayesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Japonya Balina Avcılığına Neden Hâlâ Devam Ediyoröç

Japonya Balina Avcılığına Neden Hâlâ Devam Ediyor?

Köpeklere İşkenceden Yakalandı Cinayet Zanlısı Çıktıöç

‘Köpeklere İşkence’den Yakalandı, Cinayet Zanlısı Çıktı