in

Rumeli Hisarı’nda Önce Müze Müdürü, Ardından 2 köpek, 11 Kedi ve Kirpi Ailesi sürüldü

Rumelihisarı’nda bulunan ve huzur içerisinde hayatlarını devam ettiren 2 köpek, 11 kedi ve kirpi ailesi müze müdürünün gönderilmesinin ardından bulundukları araziden atıldı.

İstanbul’da Rumeli Hisarı müze müdürü olarak görev yapan Süleyman Faruk Göncüoğlu bir süre önce görevden alındı. Kendisine bir yıllık geçici görev verildi ve Yazma Eserler Daire Başkanlığı’na gönderildi. Bir süre sonra ise gönderilen resmi yazıdan hisarda baktıkları 2 köpek, 11 kedi ve kirpilerin de sürgün edildiği ortaya çıktı.

1558786240484 r

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Göncüoğlu geçici görevle uzaklaştırılmasının nedenini, “İstanbul il kültür ve Turizm müdürlüğünün telefon talimatı ile Yedikule Hisarı’nda film çekecek firmanın Bakanlığım Döner Sermaye Müdürlüğü’ne yatırılacak çekim ücretinin ödenmemesinde göz yummam istenmiş. Bunun Devlet ahlakı bir yana beytülmal hakkı olması sebebi bir yana hukuk dışı ve zimmete geçirme olduğundan bunu kabul etmemem üzerine bütün hukuk ve müzecilik esasları çiğnenerek bunu gerçekleştirilmiştir.  Bakanlığıma delilleri ile resmi olarak bildirmeye ve Cumhuriyet Savcılığı’na da suç duyurusunda bulunmama rağmen hiç bir inceleme ve müfettişlik araştırmasına izin verilmemiştir. Şahsım, kadro ve asaleten Müdürlük görevim İstanbul Hisarlar Müzesi’nde olmak üzere ve özlük haklarım korunarak, yetkisiz bir nevi mobing uygulaması olarak Yazma Eserler Daire Başkanlığı’na bir sene olmak üzere görevlendirilerek yapılacak usulsüz ve hukuksuz uygulamaların daha iyi yürütülmesi için uzaklaştırılmış oldum” diyerek açıkladı.

1558786194116 v

Doğal hayatın içinde ekolojik denge kuran hayvanlar gönderildi

Geçici görevin ardından Göncüoğlu’na gönderilen yazı ile ‘kendisine ait olan iki köpeği teslim alması’ için resmi yazı ile bildirimde bulunuldu. Göncüoğlu, yazı ile ilgili olarak “Bakan adına bakan yardımcısı imzası ile uzaklaştırılması ardından 30 bin metre kare bir arazi üzerinde kurulu olan ve bir açık hava müzesi olarak hizmet veren Rumelihisarı’nda bulunan ve bizlerin bakımı ile huzur içerisinde hayatlarını devam ettiren 2 köpek, 11 kedi ve kirpi ailesi gibi doğal hayatın içinde ekolojik bir denge kuran bu canlıların bu araziden atıldığına dair gönderilen bir resmi yazı ile öğrenmiş bulunmaktayım.” sözleri ile duygularını dile getirdi.

Kaynak: T24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

cats 535789 640

En Büyük 10 Evcil Kedi Cinsi

vedat milor vegan beslenme

Vedat Milor, “Çok Kötü Rüyalar Görmeye Başladım. Artık Kuzu Yemeyeceğim”