in

Rize’de Kaybolan Küçük Çocuklar Köpekler Tarafından Bulundu

Rize’nin Fındıklı ilçesinde dün akşam saatlerinde parkta oynarken kaybolan Selim Yağız Özkan (4) ile Barış Yıldırım (5) 17 saat sonra bulundu. çocuklar, evlerinden yaklaşık 700 metre uzaklıkta, ormanlık alan ile çay yetiştirilen bahçenin bitişiğindeki bir ağaç altında birbirine sarılmış halde köpekler tarafından bulundu

Alınan bilgiye göre, ilçenin Merkez Mahallesi’nde, sokakta oynarken kaybolan Selim Yağız Özkan (4) ile Barış Yıldırım‘ın (5) gece boyunca sürdürülen çalışmalara, arama kurtarma köpeği “Kır” ile iz sürme köpeği “Oyma” da katıldı. Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timi Komutanı Kıdemli Kademeli Uzman Çavuş Mustafa Dursun önderliğinde, AFAD ve AKUT destekli çalışma, iki çocuğun evlerinin arkasındaki çay bitkisi yetiştirilen alan ve ağaçlık sahada yoğunlaştırıldı. Çocukların giysilerinin köpeklere koklatıldığı çalışma, çaylık alanda yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Rizede Kaybolan Küçük Çocuklar Köpekler Tarafından Bulundu 2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çalışma sonunda çocuklar, evlerinden yaklaşık 700 metre uzaklıkta, ormanlık alan ile çay yetiştirilen bahçenin bitişiğindeki bir ağaç altında birbirine sarılmış halde köpekler tarafından bulundu.

Rizede Kaybolan Küçük Çocuklar Köpekler Tarafından Bulundu 1

“Çocuklarımızla uzmanlar sohbet edecek. Yağız daha rahat uyuyor. Barış uyumuyor sabaha kadar. Gördüğünüz iki köpek o kadar dertleniyor ki bulamayınca kusuyor. Arkadaşlarımız bulunduğu alana yaklaşınca köpekler sevinçle yaklaşıyor. Çocuklarımız fiziken ve ruhen beklediğimiz dışında olumsuz bir durumları yok. Şunu tekrar etmek istiyorum ‘biz’ ol duk. Şu iki köpek bütün testlerde en yüksek puanları alan köpekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kalp Masajı ve Suni Teneffüsle Köpeği Hayata Döndüren Kahraman Cumhurbaşkanı Erdoğanın Davetlisiydiöç

Kalp Masajı ve Suni Teneffüsle Köpeği Hayata Döndüren Kahraman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Davetlisiydi

Norveçli Uzmanlar Rus Donanması Casus Balina Kullanıyor Olabiliröç

Norveçli Uzmanlar: Rus Donanması Casus Balina Kullanıyor Olabilir