in

Riva Orman Yolunda Perişan Halde Dolaşırken Duygusal İnsanıyla Karşılaşan Köpeğin İnanılmaz Değişimi!

Oldukça kötü koşullarda yaşam savaşı verirken duygusal insanı Sinem Saraçoğlu Ersal ile karşılaşan güzel köpek Afitap’ın tüm hayatı değişti. Afitap’ın yaşam hakkına saygısı olan insanıyla karşılaşmasıyla değişen hayatını öğrenmek istemez misiniz?

Bu bir öncesi ve sonrası hikayesidir. Can potansiyeli taşıyan bir köpeğin, yaşam hakkına saygı duyan insanlarla karşılaşmadan önceki yaşamı ve karşılaştıktan sonra hayatındaki değişimin öyküsüdür. Afitap, yolu iyi insanlarla karşılaşınca hayatı değişen köpeklerden biri. Şanslı köpek, 2018 senesinin Eylül ayında Riva orman yolunda perişan halde dolaşırken 12 senedir aktif olarak gönüllü olan duygusal insanı Sinem Saraçoğlu Ersal ile karşılaşmış. Görünüşü bakımsızlıktan ve sahip olduğu hastalıklardan dolayı oldukça  kötü halde olan köpeği çoğu insan görüp korkarken Sinem Saraçoğlu Ersal, onu iyileştirmek ve ona yeni bir hayat vermek istemiş. Afitap ile karşılaştıkları gün eşiyle çok acil bir işe yetişmek üzere yola koyulan Sinem Saraçoğlu Ersal orman yolunda bir karartı görmüş. Karartıyı biraz geçtikten sonra merak eden çift geri dönmüş. Aynı yere tekrar baktıklarında karşılarında perişan haldeki Afitap’ı görmüşler. Köpeğin kendilerinden korkup kaçacağını tahmin eden çift oldukça sakin yaklaşmaya çalışmış. Bu sırada Sinem Saraçoğlu Ersal gayri ihtiyari bir şekilde öpücük atıp yanına çağırmış güzel kızı. Afitap hiç beklemedikleri kadar sevecen ve hayat dolu bir hareketle Sinem Saraçoğlu Ersal ‘ın yanına koşmuş. Bu şekilde yeni hayatının ilk gününe başlamış Afitap.

Perisan Haldeyken Duygusal Insaniyla Karsilasan Kopek Afitapin Hayati Degisti

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

8 Aylık Zorlu Tedaviyi Sonsuz Sevgi ve Destek İle Atlattı

Sinem Saraçoğlu Ersal , hasta köpeği arabasına attığı gibi veteriner kliniğinin yolunu tutmuş. Veteriner hekim 6 yaşında olduğunu söylediği köpeğe ilk müdahalesinin ardından ileri derece uyuz teşhisi koymuş. Kan paraziti de bulunan köpeğin bağışıklığı da bir hayli düşükmüş. Sinem Saraçoğlu Ersal , Afitap’ı tedavi sürecini bir kafesin içinde geçirmesini istemediği için veteriner hekiminden ilaçlarını alarak onu kendi evine götürmüş. Afitap, yaklaşık 8 aylık zorlu tedavi sürecinin sonucunda çok daha sağlıklı hale gelmiş. Aylar süren karşılıklı emek, sevgi ve özveri sonucunda ciddi derecede yol kat etmiş ikili. Sinem Saraçoğlu Ersal, günler sonra bir güneş gibi parlayan ve güzel yüzü ortaya çıkan bu köpeğe “parlayan güneş” anlamındaki, Afitap ismini veriyor.

Perisan Haldeyken Duygusal Insaniyla Karsilasan Kopek Afitapin Hayati Degisti 1

“Şartlarımız İyi Olmasa da Sevgimiz Büyük”

Gönüllü hayvansever Sinem Saraçoğlu Ersal, Afitap ile karşılaştığı zamanlarda kediler hariç kurtarılmış 9 köpeği ile yaşıyormuş. Kurtardığı diğer hayvanlara da geçici yuvalık yaparak onları sahiplendiren Sinem Saraçoğlu Ersal, çok fazla hayvana ev sahipliği yaptığı için  Afitap’ı da tedavisinin ardından çok daha iyi şartlarda bakılabileceği bir aileye sahiplendirmeyi düşünüyormuş. Yeni aile arayışında Afitap’a uygun bir yuva bulamayan Sinem Saraçoğlu Ersal, Afitap’ı da kocaman sevgi dolu ailesinin bir parçası yapmış. Sinem Saraçoğlu Ersal, o günleri ise şu sözlerle anlatıyor: “Benim bakımını üstlendiğim hayvan sayısı çok olduğu için daha iyi şartlarda yaşasın istedim. Olmadı…Bu süreçte aileme çok alıştı. Ürkekliği ve bize teslim oluşu ise hiç geçmedi. O yüzden vazgeçtik.. Şartlarımız çok çok iyi olmasa da sevgimiz çok büyük. Afitap iyi ki bana kaldı. Onu çok seviyoruz…😊.” Geçtiğimiz günlerde birlikteliklerinin üçüncü yıllarını kutlayan ikili şimdi birlikte geçirdikleri hayatlarında çok mutlular.

Perisan Haldeyken Duygusal Insaniyla Karsilasan Kopek Afitapin Hayati Degisti 2

“Uyuzdan Korkmaya Gerek Yok”

Afitap ve daha nicelerini zor durumdayken kurtaran gönüllü hayvan kurtarıcısı Sinem Saraçoğlu Ersal, insanlara seslenerek şunları söyledi: “Zor durumdaki evsiz sokak hayvanlarını görün. Onların da herkes gibi yaşama hakkı var. İnsanlar uyuz hastalığına yakalanan bir hayvan gördüklerinde lütfen korkmasınlar ve belediyeyi aramasınlar… Maliyetleri çok düşük ilaçlarla iyileşiyor bu çocuklar. Maalesef belediye barınaklarında hiç şansları yok…”

İşte, Afitap’ın yaşam hakkına saygı duyan inanlarla buluşmadan önceki ve buluştuktan sonraki hayatı!

1# Afitap, duygusal insanı Sinem Saraçoğlu Ersal, ile üç yıl önce bu haldeyken karşılaşmıştı.

Perisan Haldeyken Duygusal Insaniyla Karsilasan Kopek Afitapin Hayati Degisti 7

2# İkilinin birbirlerine duyduğu karşılıklı sevgi ve özveriyle kısa sürede sağlığına kavuştu Afitap.

Perisan Haldeyken Duygusal Insaniyla Karsilasan Kopek Afitapin Hayati Degisti 5

3# Afitap şimdi duygusal insanı Sinem Saraçoğlu Ersal ‘ın kocaman sevgi dolu ailesinin bir üyesi.

Perisan Haldeyken Duygusal Insaniyla Karsilasan Kopek Afitapin Hayati Degisti 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sokakta Yasayan Evsiz Kopegi Besleyen Yasam Hakkina Saygili Bireye Kisiliginin Sagliksiz Boyutundaki Sahistan Tehdit1 1

Komşusunu, Köpeğini Öldürmekle Tehdit Etti!

Helsinki Universitesinin Arastirmasina Van Kedisi Sahiplerinden Tepki

Helsinki Üniversitesinin Araştırmasına Van Kedisi Sahiplerinden Tepki!