Riga Belediye Başkanı İstifa Etti, Kedilerin Akıbeti Referandumla Belirlenebilir

Riga Belediye Başkanı Nil Uşakov’un istifasıyla belediyenin resmi maskotu Muris ve Kuzya isimli kediler, sahipsiz kaldı. Başkanlık koltuğuna oturması beklenen Oleg Burov’un kedilere alerjisinin olmasıysa kedilerin kaderini muallakta bıraktı.

Riga Belediye Başkanı Nil Uşakov’un istifası, hiç beklenmedik bir sorun doğurdu: Belediyenin resmi maskotu Muris ve Kuzya isimli kediler, sahipsiz kaldı. Başkanlık koltuğuna oturması beklenen Oleg Burov’un kedilere alerjisinin olmasıysa kedilerin kaderini muallakta bıraktı. Şehirde kedilerin akıbetine dair bir referandum dahi düzenlenebilir.

Letonya’nın başkenti Riga’nın Rus kökenli belediye başkanı Nil Uşakov görevini bırakırken, iki kedisini Riga Belediye Meclisi’ndeki ofisinde bıraktı. Başkanlık koltuğunun olası varisinin ise kedilere alerjisi olduğu biliniyor. Bu durum, kedilerin akıbetinin ne olacağına dair soru işaretleri yaratıyor.

MURİS İÇİNE KAPANIK BİR DAHİ, KUZYA İSE GERÇEK BİR YILDIZ

Uşakov, Riga Belediye Meclisi’ne seçilmesinden bir sene sonra 2011 yılında Muris ve Kuzya isimlerini verdiği kedilerini sahiplenmişti. LETA haber ajansının aktardığına göre o dönemde, kedilerin birinin Letonya, birinin ise Rusya kökenli olduğu üzerinden uzun süre şakalar yapıldı. Riga Belediye Meclisi’nde Muris ‘içine kapanık bir dahi’, Kuzya ise ‘gerçek bir yıldız’ olarak tanınıyor.

Düzce’de Sahibinin Otomobilde Bıraktığı Köpek Havasızlıktan Öldü

Özgürlüğe Kaçan Boğa Ferdinand, Bu Bayram Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı’nda