in

ResQwalk Uygulaması ile Sadece Yürüyerek Hayvan Dostlarımıza Yardım Edebiliriz

ResQwalk uygulamasıyla sokaktaki ya da barınaktaki hayvan dostlarımıza yardım etmemiz için sadece yürümemiz yeterli.

resQwalk-6

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

“Her yürüyüş yaptığınızda hayvanları kurtarın” sloganıyla yola çıkan bu uygulamayla ne kadar çok yürürsek sokaktaki ya da barınaktaki hayvan dostlarımıza o kadar çok yardım etmiş oluyoruz.

Uygulamayı kullanarak gönderilen bağışlar sponsorlar tarafından karşılanarak, sisteme kayıtlı barınaklar arasında paylaştırılıyor. Böylece hem toplam paranın nasıl paylaştırılacağına, hem de toplam paranın miktarına etki ediliyor.

resQwalk-2

Uygulamayı indirdikten sonra bir barınak seçiyor ve o barınağa toplam paradan pay kazandırmaya başlıyoruz. Barınağını seçtikten sonra tek yapmamız gereken tek şey yürümek.Tıpkı Pokemon GO gibi.

Pokemon GO tutkunları arka planda uygulamayı açık bırakırsa kendileri eğlenirken bir yandan da barınaklara bağış gitmesinde önemli bir etken olabilirler.

resQwalk3

ResQwalk Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Tamamen ücretsiz olan bu uygulama adım sayma sistemine göre değil, GPS konumuna bağlı bir sisteme göre çalışıyor.

ResQwalk‘u telefonumuza yükledikten sonra bizden üyelik açmamızı istiyor. Uygulamaya üyelik açtıktan sonra kişisel profilimiz hazırlanıyor ve yürüyüş için hazır hale geliyoruz.  Uygulamada “Start ResQwalk” isimli bir buton bulunuyor. Bu butona dokunur dokunmaz ResQwalk bizim konumuzu gösteriyor ve bizden belirli bir mesafe yürümemizi istiyor. Yürüyüşü bitirdikten sonra uygulamadaki “Finish” butonuna basarak ödülümüzü alıyoruz ve bu ödül ile belirli barınaklara bağış yapabiliyoruz.

resQwalk-1

Günlük 48 km yürüyüş sınırı koyan uygulamada  konum hesabı yapıldığı için kapalı alanlardaki yürüyüşlerimizi saymıyor. 20 km/s hızı geçmememiz gerekirken aynı zamanda dışarı çıkmamız gerekiyor.

ResQwalk ile şu anlık sadece yurt dışındaki barınaklara yardım edebildiğimiz bu uygulamanın, ilerideki zamanlarda Türkiye’deki barınaklar için de geçerli olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan deri

Moda Ürünleri Deriye Alternatif Olarak Ananas Yapraklarından Üretiliyor

3466346344

Hayvan Dostlarımızın Pokemonları Gördüğüne Kanıt Olabilecek 15 Eğlenceli Fotoğraf