in

Rehber Köpekler için “Sonbahar Balosu“ Etkinliği Düzenleniyor

Rehber köpeklerle ilgili farkındalığı artırmak için 26 Kasım’da “Sonbahar Balosu“ yapılacak.

rehberkopekler1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Görme engelli insanlara her alanda yardımcı olan rehber köpekler, hayatımızda çok önemli bir yere sahip. Türkiye’de bunun bilinciyle kurulan Rehber Köpekler Derneği, faaliyetleri ile ilgili farkındalığı yaygınlaştırmak amacıyla 26 Kasım gecesi bir “Sonbahar Balosu” düzenliyor.

rehberkopekler3

2014 yılı Ekim ayında kurulan Rehber Köpekler Derneği, dünya genelinde yapılan çalışmaları da takip ederek rehber köpeklerin eğitimi ve farkındalığının artırılması amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Etkinlik, İstanbul Marriott Hotel Şişli’de gerçekleşecek.  Türkiye’de bu alandaki ilk adımı atan Rehber Köpekler Derneği’nin çalışmalarına, Birleşik Krallık Büyükelçisi Richard Moore ve eşi Maggie Moore yakından destek veriyor.

rehberkopekler6

Dernek Başkanı Avukat Nurdeniz Tunçer, “Görme engellilerin sosyalleşmelerine rehber köpeklerin yardımıyla daha fazla olanak sağlayamaya çalışıyoruz. Bu özel eğitimli köpekler, görme engellileri yönlendirerek hareket kabiliyetlerinin artmasına ve rahatça dolaşarak gündelik ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine yardımcı oluyorlar. Bu sistemle ilgili kamuoyunda farkındalık ne kadar yaygın olursa, o kadar fazla engellinin rehber köpeklerden ücretsiz yararlanmasına imkan sağlamış olacağız.” diyor.

rehberkopekler-on-2

Balonun gelirleri, görme engelliler için rehberlik yapan özel köpeklerin eğitilmesi için oluşturulan fona  aktarılarak ayrıca destek sağlanacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tombilidonus on 3

Tombili’nin Çalınan Heykeli Geri Getirildi

hayvan film testi quiz

Beyazperde Tutkunları! Bu Test Size Özel