in

Rehabilitasyon Merkezindeki Canlar, Kavurucu Sıcaklarda Suyla Serinlediler

Antalya’da, Muratpaşa Belediyesinin Ermenek Mahallesinde bulunan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde kavurucu yaz sıcaklarından bunalan köpekler, suyla oynayıp serinlediler. Belediyenin Veteriner Hekimlerinden Ayşe Gencer, sokaktaki canlar için de çağrı yaptı.

Kavurucu sıcaklarının yaşandığı Antalya’da, Muratpaşa Belediyesinin Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi alarm durumuna geçti. Merkezde bir yandan sokak hayvanlarının tutulduğu bölümlerin detaylı temizliğiyle birlikte parazit ilaçlaması yapılırken, diğer yandan sıcaktan bunalan hayvanların suyla oynayıp, serinlemesi sağlanıyor.

Özellikle sokak köpekleri, hortumla sıkılan suyun altında keyifli anlar yaşarken, hayvanların tutulduğu bölümler özellikle öğle saatlerinde ıslatılıyor. Belediyenin veteriner hekimlerinden Ayşe Gencer, sıcaklığını mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği şu günlerde merkezdeki hayvanlarını suyla rahatlamalarının sağlandığını söyledi.

Gencer, “Komşularımızdan, belediyemizin parklarda yer alan su kaplarını kontrolünü yapmalarını ya da sitelerinin, apartmanlarını önüne bir kap su bulundurmalarını rica ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

antalya kedi besleyen hayvansevere saldırı

İki Kişi, Kedileri Beslediği için Hayvansevere Saldırdı!

konya atı ile benzinliğe gidip 100 liralık mazot istedi

Atı ile Benzinliğe Gidip 100 Liralık Mazot İstedi