in

Rayların Arasına Sıkışan Yavru Köpeklerin İmdadına İtfaiye Yetişti

Gaziantep’te tonlarca ağırlıktaki tren raylarının arasına sıkışan 4 yavru köpek, iş makinesi ve itfaiye ekiplerinin 2 saatlik çalışmasıyla kurtarıldı.

Yaprak Mahallesi’ndeki Gaziantep Tren Garı‘nda henüz 20 günlük olan sokak köpeğinin 4 yavrusu, soğuktan korunmak için girdikleri üst üste konulmuş yaklaşık 20 ton ağırlığındaki çelik rayların arasında sıkıştı. Yavruların sesini duyan çevre sakinleri, kendi imkanları ile hayvanları çıkaramayınca, Canlı Hayatını İyileştirme Derneği (CAHİDE) ile itfaiye ekiplerine bildirdi.

Rayların Arasına Sıkışan Yavru Köpeklerin İmdadına İtfaiye Yetişti 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Gelen itfaiye ekipleri rayları kaldırmakta zorluk çekince iş makinesi çağırdı. İş makinesi yardımıyla raylar kaldırılıp, 4 yavru kurtarıldı. Yavru köpekler, kontrollerinin yapılması için CAHİDE yetkililerine teslim etti.

Rayların Arasına Sıkışan Yavru Köpeklerin İmdadına İtfaiye Yetişti 3
Köpeklerin sağlıklı şekilde kurtarıldığını ifade eden CAHİDE Yönetim Kurulu üyesi Cemal Güneş , “Bize 20 ton ağırlığındaki demirlerin altında yavruların olduğu söylendi. Olay yerine geldik ve bizim yapamayacağımızı anlayınca itfaiyeye haber ettik. Ekiplerin yaklaşık 2 saatlik çalışmaları ve kepçenin yardımıyla 4 yavruyu kurtardık. Durumları şu anda iyi, birkaç gün aç kalmışlar. Derneğe götürerek aşılarını yaptıracağız. Daha sonra duyarlı vatandaşlardan sahiplenmelerini bekliyoruz” dedi

Rayların Arasına Sıkışan Yavru Köpeklerin İmdadına İtfaiye Yetişti 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muğlada Boynuna Çuval Dolanan Yavru Caretta Caretta ÖldüÖÇ

Muğla’da Boynuna Çuval Dolanan Yavru Caretta Caretta Öldü

Sokak Hayvanları için Hastalarına Ücretsiz Mama Veren Hayvan Dostu Eczaneöç

Sokak Hayvanları için Hastalarına Ücretsiz Mama Veren Hayvan Dostu Eczane