Putin ‘Gerçek Bir Dost’ İsteyen Otizmli Çocuğun Hayalini Gerçekleştirdi

Rusya’nın Krasnoyarsk bölgesinde yaşayan 12 yaşındaki otizmli Arseniy Fedorov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den Golden Retriever cinsi yavru bir köpek hediye aldı.

Krasnoyarsk bölgesi idaresinin basın dairesinden yapılan açıklamaya göre, Putin, 12 yaşındaki Arseniy’e Golden Retriever cinsi bir yavru köpek hediye etti.

Açıklamada çocuğun daha önce Putin’e bir mektup yazarak tam olarak bu cinste bir yavru köpek istediği belirtildi. Arseniy, özel eğitim veren bir okulda beşinci sınıfta eğitimine devam ediyor.

Bölgenin Eğitim Bakanı Svetlana Makovskaya çocuğa şirin hediyesini teslim ederken, “Başkanımızın eline her gün yüzlerce mektup ulaşıyor, ama o aralarından seninkini seçti. Her daim gerçek dostun olacak bir köpek istemiştin. İşte, burada. Eminim ki anlaşacak ve beraber çok vakit geçireceksiniz” diye konuştu.

Rus lider daha önce de 12 yaşındaki Olga Maruşenko’ya yavru bir Sibirya kurdu, beşinci sınıftaki Mariya Katova’ya bisiklet ve 11 yaşındaki Anya Abramova’a ise Labrador Retriever cinsi bir yavru köpek hediye etmişti.

Otizm Hastası Kainoa’nın Köpekle Kurduğu Sevgi Bağı

2 Yıl Sonra Gelen İtiraf: ‘Yeni Zelanda Başbakanı’nın Kedisini Ben Öldürdüm’

ABD’de Araba Kaçıran Ayı Kaza Yaptı