in

Putin ‘Gerçek Bir Dost’ İsteyen Otizmli Çocuğun Hayalini Gerçekleştirdi

Rusya’nın Krasnoyarsk bölgesinde yaşayan 12 yaşındaki otizmli Arseniy Fedorov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’den Golden Retriever cinsi yavru bir köpek hediye aldı.

Krasnoyarsk bölgesi idaresinin basın dairesinden yapılan açıklamaya göre, Putin, 12 yaşındaki Arseniy’e Golden Retriever cinsi bir yavru köpek hediye etti.

putin4

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Açıklamada çocuğun daha önce Putin’e bir mektup yazarak tam olarak bu cinste bir yavru köpek istediği belirtildi. Arseniy, özel eğitim veren bir okulda beşinci sınıfta eğitimine devam ediyor.

putinden otizmli cocuga hediye

Bölgenin Eğitim Bakanı Svetlana Makovskaya çocuğa şirin hediyesini teslim ederken, “Başkanımızın eline her gün yüzlerce mektup ulaşıyor, ama o aralarından seninkini seçti. Her daim gerçek dostun olacak bir köpek istemiştin. İşte, burada. Eminim ki anlaşacak ve beraber çok vakit geçireceksiniz” diye konuştu.

Rus lider daha önce de 12 yaşındaki Olga Maruşenko’ya yavru bir Sibirya kurdu, beşinci sınıftaki Mariya Katova’ya bisiklet ve 11 yaşındaki Anya Abramova’a ise Labrador Retriever cinsi bir yavru köpek hediye etmişti.

Otizm Hastası Kainoa’nın Köpekle Kurduğu Sevgi Bağı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yeni zelenda basbakani kedi

2 Yıl Sonra Gelen İtiraf: ‘Yeni Zelanda Başbakanı’nın Kedisini Ben Öldürdüm’

araba kaciran ayi kaza yapti

ABD’de Araba Kaçıran Ayı Kaza Yaptı