in ,

Pursaklar Belediyesi, Veteriner Hekimlerini Manavgat’a Gönderdi

Orman yangınlarına müdahalede görev yapmak üzere 4. ekibini de yolcu eden Pursaklar Belediyesi, su tankeri ve iş makinelerini Marmaris ve Milas’a gönderirken Manavgat’a da veteriner hekimlerini yolladı.

Türkiye gerek örgütlü ve örgütsüz sivileri gerek yerel yönetimleri ile müthiş bir dayanışma örneği sergiliyor. Mobil Aşevi ile Osmaniye’deki vatandaşların yardımına koşan Pursaklar Belediyesi‘nin araç filosu, Marmaris ve Milas’ta günlerdir devam eden yangına müdahale ederken, veteriner hekimleri de Manavgat’taki evcil, çiftlik ve yaban hayvanları için seferber oldu.

Yasam Hakkina Saygili Pursaklar Belediyesinden Yangin Bolgelerine Ornek Davranis

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin‘in talimatıyla Milas ve Marmaris’te devam eden yangının söndürme çalışmalarına destek vermek için Belediye’nin su tankerleri ve iş makinaları bölgeye intikal ederken Manavgat bölgesine gönderilen veteriner hekimleri de yangında zarar gören hayvanlara müdahale ediyor. Bölgeye ulaşan ekipler, büyükbaş, küçükbaş ve binek hayvanların yanı sıra ormanda zarar gören yaban hayvanlarına da klinik destek sağlıyor. Hayvanlara yapılan sağlık desteğine ek olarak bölgede bulunan sokak hayvanları için de mama tedarik ediliyor.

Yasam Hakkina Saygili Pursaklar Belediyesinden Yangin Bolgelerine Ornek Davranis1

Osmaniye’ye mobil aşevi desteğinin hemen akabinde Marmaris’e su tankerlerinin gittiğini belirten Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, “Pursaklar Belediyesi olarak yangınla mücadele eden ekipler için bütün imkanlarımızı seferber ettik. Su tankerlerimiz ve iş makinelerimiz Marmaris ve Milas’a ulaşırken, Veteriner hekimlerimizde büyükbaş, küçükbaş, binek hayvanları başta olmak üzere evcil hayvanlara ve yaban hayvanlarına yardım için Manavgat’a ulaştı. Yangını söndürmek ve vatandaşların yaralarını sarmak için canla başla çalışan tüm ekiplerimize kolaylıklar diliyorum. Bu zor günleri hep birlikte mücadele ederek atlatacağız’’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canbulan Yangindan Zarar Goren Hayvanlarin Yarasini Sariyor

Konya Belediyesi’nden Manavgat’a Hayvan Ambulansı ve Veteriner Hekim Desteği

Cankayada asfalt ziftine dusen 3 yavru kopek kurtarildi

Çankaya’da Asfalt Ziftine Düşen 3 Yavru Köpek Kurtarıldı