in

Profesörden Skandal Sözler: Hayvana Şiddeti Suç Haline Getirdiğimizde Adliyeyi Büyük Bir Yük Bekler

Adalet Bakalığı’nın taviyesi ile TBMM hayvan hakları komisyona sunum yapan Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Mahmut Koca’nın konuşması kamuoyunda büyük tepkilere yol açtı.

Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Mahmut Koca’nın 30.05.2019 tarihinde TBMM hayvan hakları komisyonunda yaptığı konuşma basına yansıdı.  Adalet Bakalığı’nın taviyesi ile komisyona sunum yapan Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Mahmut Koca’nın konuşması kamuoyunda  büyük tepkilere yol açtı. Hayvana yönelik şiddet ve tecavüzün mal olarak görüken hayvanların değerinin düşürülmei yönünde ele alınması gerektiğini öneriyor. Prof. Dr Mahmut Koca  hayvan yönelik suçların TCK kapsamına alınması ile adliyenin iş yükünün artacağını belirtti.

Profesörden Skandal Sözler: Hayvana Şiddeti Suç Haline Getirdiğimizde Adliyeyi Büyük Bir Yük Bekler

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Prof. Dr. Mahmut Koca’nın tepki çeken konuşması gazeteci Metin Cihan tarafından paylaşıldı.

Her yıl yüzlerce hayvanın işkence edilerek öldürüldüğü ülkemizde toplumun  neredeyse hem fikir olduğu nadir konulardan olan hayvan hakları yasası tüm baskılara rağmen hala çıkarılmadı. Caydırıcı cezaların yer alacağı yasanın halen çıkmaması, akıllara  “hükümet de Prof. Dr Mahmut Koca ile aynı kaygıları mı taşıyor? sorusunu getiriyor.

Azılı katil ve suçluların ilk kurbanlarının hayvan olduğu yapılan birçok araştırma ile ortaya konulmuşken, hayvana şiddet uygulayan insanların para cezası ile toplumda yaşamaya devam etmesi toplum tarafından tepki ile karşılanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anneleri Olen Yavru Tilkiker icin Her Gun Ormana Yemek Birakiyor

Anneleri Ölen Yavru Tilkiker için Her Gün Ormana Yemek Bırakıyor

Arabayi Calistirmasinlar Diye ‘Arabada Kedi Var Yazdi

Arabayı Çalıştırmasınlar Diye ‘Arabada Kedi Var’ Yazdı