in

Polisten Köpeği Ameliyata Götürenlere İzin

Hafta sonu için 31 ilde ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından polisler denetim sırasında köpeklerini ameliyat için veterinere götüren kişilere randevu kayıtlarını gördükten sonra izin verdi.

İstanbul, Kağıthane’de sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından polis ekipleri trafiğe çıkan sürücüleri denetledi. Cezai işlemlerin yapıldığı denetimde, köpeğini ameliyat için veterinere götüren çiftle yaşadığı diyalog kameralara yansıdı.

Haftasonu iki günlük sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Cendere Caddesi üzerinde denetimlerde bulundu. Trafiğe çıkan araçları durduran ekipler sürücülerin kimlik kontrollerini yaptı. Sağlık çalışanı olan sürücüler kontrollerinin ardından iş yerlerine veya evlerine gitti.

AMELİYATA GÖTÜREN KİŞİLERE İZİN VERDİ

Denetimler esnasında ilginç diyaloglar da yaşandı. Otomobil ile seyir halinde olan bir çifte polis neden çıktıklarını sordu. Çiftin köpeklerini ameliyat ettirmek için veterinere götürdüğünü söylemesi üzerine polis belge veya randevu kaydını görmek istedi. Araçtaki kadının cep telefonundan randevu kaydını göstermesi üzerine gitmelerine izin verildi.

Kargo ve damacana su taşıyan araç sürücülerinin de denetlendiği uygulama aralıklarla devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi tilki

Aç Kalan Tilki Kedi ile Birlikte Yemek Yedi

Porsuk Çayına Düşen Kediyi Güvenlik Görevlileri Kurtardı öç

Porsuk Çayı’na Düşen Kediyi Güvenlik Görevlileri Kurtardı