in ,

Polis Memurları Emniyet Bahçesinde Yiyecek Arayan Tilkileri Elleriyle Besledi

Sivas’ta yiyecek arayan iki tilki il emniyet müdürlüğü bahçesine girdi. Polis ekipleri, doğada yiyecek bulmakta güçlük çeken tilkileri elleriyle besledi

Sibirya soğuklarının etkisini hissettirdiği Sivas’ta doğada yiyecek bulamayan iki tilki yiyecek bulabilmek için Sivas İl Emniyet müdürlüğü bahçesine girdi. Bahçede yiyecek arayan tilkilerin yardımına ise polis ekipleri yetişti. Polis ekipleri, tilkileri elleriyle besledi. Tilkilerin polis ekipleri tarafından beslendiği anlara ait görüntüler Sivas İl Emniyet Müdürlüğü tarafından sosyal medya üzerinden paylaşıldı.

POLİS AYRICALIKLI DOSTLARIMIZ DEDİĞİ TİLKİLERE İSTİSNA YAPTI

Sivas İl Emniyet Müdürlüğü paylaşımda, “Pandemi koşulları nedeniyle, Polisevinden servis vermesek de, ayrıcalıklı dostlarımıza istisna yaptık” ifadelerine yer verdi.

SivastaPolis memurlari emniyet bahcesinde tilkileri elleriyle besledi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İYİLERİN SAYISI KÖTÜLERDEN ÇOK DAHA FAZLA

Hayvanlarla ilgili daha çok şiddet haberleri duysak da; bu coğrafyada da, bu  dünyada da iyiler kötülerden daha fazla. Sadece, suç ve suçludan yana hazırlanan yasalar, kötülerin işledikleri suçları tekrar tekrar işlemelerine imkan yaratıyor. Kişiliğinin sağlıksız boyutuna düşen biri, ilk suçunu en korunmasız olan yönlendiriyor. Ancak, suç ve suçluyu koruyan yasalar yüzünden, suçlu yakalanmıyor. Yakalanmadığı için cezalandırılmıyor, iyileştirilemiyor. Ve o kişi, suç işlemeye toplumun huzurunu bozmaya devam ediyor.

Polis memurlari emniyet bahcesinde yiyecek arayan tilkileri elleriyle besledi

TOPLUM, SUÇLUDAN DEĞİL HAKTAN VE HAKLIDAN YANA BİR HAYVAN HAKLARI YASASI BEKLİYOR

Hayvanlara yönelik yaptığı şiddeti görmeyen ve onun yardım çığlığına koşmayan toplumun dikkatini çekmek için bu kez  şiddetini, insana yönlendiriyor. Aslında suç, kişiliğinin sağlıksız boyutuna düşen ve oradan nasıl çıkacağını bilmeyen suçlunun yardım çağrısı, imdat çığlığıdır. Orada da en masum olandan başlıyor; çocuklar ve kadınlar. Önümüzdeki günlerde meclise gelmesi beklenen hayvan hakları yasası bu nedenle çok önemli, çok dikkatle hazırlanması gerekiyor. Suçludan değil HAKtan ve haklıdan yana bir hayvan hakları yasasının çıkması şart.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ajanimo SEZERYENKEDI

Esenyurt’ta Doğum Yapmakta Güçlük Çeken Sokak Kedisinin Yardımına Ekipler Koştu

Tokatta bir genc hastalanan yavru kopegini kosarak veterinere goturdu ama kopek kurtarilamadi.

Hastalanan Yavru Köpeği Koşarak Veteriner Hekime Götürdü