in

Polis, Kediyi Tekmeleyerek Denize Atan Kişinin Peşinde

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde, boynuna ip bağladığı kediyi tekmeleyerek denize atan kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Polis her yerde sosyal medyaya görüntüleri paylaşılan o kişiyi arıyor.

keditekme2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kocaeli‘nin Karamürsel İlçesi’nde, boynuna ip bağladığı kediyi tekmeleyerek denize atan kişiyi tespit etmek için emniyet soruşturma başlattı. Şikayetçi olan Kocaeli Hayvan Hakları Derneği Başkanı Selma Pilatin Pek’in ifadesini alırken, sosyal medyadaki paylaşımı da incelemeye aldı.

Karamürsel‘de yaşandığı iddia edilen, sosyal medyada paylaşılan görüntülerde bir kişi boynuna ip bağladığı kediyi tekmeleyerek denize atarken, kedi kıyıya doğru yüzüyor. Kocaeli Hayvan Hakları Derneği Başkanı Selma Pilatin Pek polise konu hakkında ifade verdi. Selma Pilatin Pek ayrıca Orman ve Su İşleri Kocaeli Müdürlüğü Hayvanları Koruma Birimi’nden görevlilerin kendisini arayarak konu hakkında bilgi aldıklarını belirtti.

Kedi Yaşıyor

Selma Pilatin Pek, tekme atılması sonucu denize düşen kedinin yüzerek kıyıya çıktığını belirterek, “Sokakta yaşayan kedi benim beslediğim hayvanlar arasında. Polise, kedinin yaşadığını belirttim. Polise, sosyal medyada paylaşılan görüntüler hakkında bilgi verdim. Polis, kediye tekme atan kişiyi tespit etmek için çalışıyor” dedi.

Orman ve Su İşleri Müdürlüğü yetkilileri ise kediye tekme atan kişinin tespit edilmesinin ardından hakkında 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’na göre işlem yapacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

onecıkan 18

Arjantin’deki Buenos Aires Hayvanat Bahçesi Kapatılıyor

onecıkan 19

Tekirdağ’da TREDAŞ Çalışanları Barınağa Kulübe Yardımında Bulundu