in

Poliçe Gelirinin Yüzde 10’u Sokak Hayvanlarına Mama Olacak

“Patiler Aksigorta Güvencesinde!” diyerek hayata geçirdiği yeni ürünü Pati Sigortası ile Aksigorta, her poliçe gelirinin yüzde 10’un sokak hayvanları için Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma Derneği (Haçiko)’ne bağışlanacağını duyurdu.
Print

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Aksigorta yeni ürünü Pati Sigortası ile minik dostlarımızı güvence altına alırken, sokak hayvanlarını da korumak üzere bir sosyal sorumluluk projesine imza atacak. ‘Sokak hayvanları için özel tasarlanmış mama kapları ve poşet mamalar Aksigorta’dan, dağıtması tüm havan dostlarından’ olacak sosyal sorumluluk projesi ile ev hayvanları, sokaktaki dostlarının hayatını kolaylaştıracak.

Aksigorta’nın Haçiko ile yaptığı işbirliği sayesinde her Pati Sigortası poliçesi gelirinin yüzde 10’u sokak hayvanlarının beslenmesi ve bakımı için Haçiko’ya bağışlanacak. Pati Sigortası ile can dostlarını güvence altına alan sigortalılar, sokak hayvanlarının korunmasına katkı sağlamış olacaklar.

pati-sigortasi

Aşıları tamamlanmış olan 6 aydan büyük 10 yaştan küçük olan tüm ırk ve cinsiyetteki kedi/köpekler için yapılıyor. Ancak burada ufak bir detay dikkat çekiyor. 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanun ve bağlı yönetmeliklerde Türkiye’de üretimi, satışı ve beslenmesi yasaklanmış olan hayvanlar teminat kapsamı dışında tutuluyor.

Sigortayla mikroçip uygulaması hediye

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ile yasal kimliklendirme ekipmanı olarak belirlenen mikroçipi de hediye eden Pati Sigortası, mikroçipin anlaşmalı veteriner kliniklerinde ücretsiz olarak uygulanmasının ardından geçerli oluyor. Pati Sigortası, ayda 22 TL, toplamda yıllık 198 TL primle Aksigorta’nın geniş acente ve Akbank kanalı aracılığıyla hayvanseverlerle buluşuyor.

Böcek sokmasından ısı çarpmasına ‘patiler güvence altında’

patisigortasi_aksigorta_2

Yüksekten düşme sonucu oluşan kırık ve yaralanmalar, herhangi bir kaza veya enfeksiyon sebebiyle oluşabilecek göz tedavileri, trafik kazası sonucu oluşan tüm sağlık problemleri, yanma, elektrik çarpması, yabancı cisim yutma ve batması sebebiyle oluşacak tedaviler ve zehirlenmeler Pati Sigortası’nın güvencesi altında bulunuyor. Böcek sokması sebebiyle oluşacak tedaviler, sıcak havalarda ısı çarpması, soğuk havalarda donma gibi risklere karşı da can dostlarımızı güvence altına alan Aksigorta’nın Pati Sigortası, boğulma tehlikesi ile karşılaşılması ve başka bir kedi veya köpek ile kavga sonucunda oluşacak tedaviler için de teminat sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kediyi cope attilar 1

Plaza’nın Sahiplendiği Hamile Kediyi Çöp Kutusuna Attı!

parkinson ajanimo2

Parkinson Hastalığına Can Yoldaşı ‘Maya’ ile Direniyor