in

Pokemonları Tanıyalım: Pikachu

Çocukluğumuzun çizgi filmi Pokemon’un çizgi karakterlerini tanımaya ne dersiniz? Pokemon Go oyunuyla yeniden karşımıza çıkan, en bilinen pokemon türlerinden biri olan Pikachu’yu tanıyacağız. Hadi başlayalım… Pikkkaaaa !

172  Pichu

Evresi: Bebek

Önceki evrimi: Yok

Sonraki evrimi: Pikachu

Tür: Ufak Fare Pokemon

Çeşit: Elektrik

Boyu: 0,3 m

Ağırlığı: 2,0 kg

Yeteneği: Statik (Başka bir pokemon Pikachu’ya temas ederek saldırdığında çarpılabilir)

5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Pikachu’nun evrimleşmeden önceki hali olan 172 numaralı bebek evredeki pokemon.

Pichu yüksek mutluluğu erişince Pikachuya evrimleşir. Pikachu ise bir gök taşını kullanarak Raichuya evrimleşir.

Pichu evrimleri gibi hava çok kuru olduğu günlerde bulutlarla birlikte kendini daha kolay şarz edebilmesi için yanaklarından elektrik kıvılcımları üretme yeteneğine sahiptir. Pichu bir bebek pokemon olduğundan kendini kontrol edemez ve yanlışlıkla elektrik kıvılcımları bırakabilir. Bununla birlikte gövdesinde büyük bir miktarda elektrik depolaması mümkün değildir. Pichu ve Evrim ailesi Pikachu ve Raichu Volt Tackle’ı öğrenmek için bilinen tek pokemonlardır.

025 Pikachu

Evresi: Temel

Önceki Evrimi: Pichu

Sonraki Evrimi: Raichu

Tür: Fare Pokemon

Çeşit: Elektrik

Boyu: 0.4 m

Ağırlığı: 6.0

Yeteneği : Statik

giphy

Pikachu üretilen tüm pokemonlar arasında en ünlüsüdür. Zaten pokemonun ana maskotu olarak telif hakkı, pokemonun kendisinden bile önde gelir.

Pikachu; küçük, dört ayaklı, tombul yapılı ve yere yakın yerlerde yaşayan bir elektrik pokemonu olarak tasarlanmıştır. Pikachu elektrik gücünü yanaklarındaki kırmızı noktalar vasıtasıyla uygular. Sırtında küçük kahverengi çizgiler bulunur. Siyah renkli keskin duyu oranına sahip kulakları vardır ve elektrik işaretini andıran da bir kuyruğa sahiptir.

Pikachu’nun bilinmeyen bir özelliği ise insan sesinin algılayabileceğinden çok daha düşük sesleri algılaması sebebiyle, depremleri ve diğer yer sarsıntılarını hissedebilmesidir. Bu işi pek çok pokemona göre daha iyi yaparlar. Pikachu, yanaklarındaki elektrik akımıyla çok şekilde elektrikli saldırıları yapabilir. Bu saldırıların çoğunun rakibi üzerinde yıkıcı etkileri olur.

3

Bir Pikachu için en tehlikeli durum ise elektrik konsantrasyonunun artmasıdır. Belli bir süre güç boşaltımı yapmayan Pikachu’ların voltaj seviyesi gereğinden fazla yükselerek, normal olmayan ve tehlikeli seviyede elektrik akımı çıkmasına sebep olur. Bu durum Pikachu’ların hayatına mal olabilir. Bu durumu bertaraf etmek için sık sık kuyruklarını paratoner gibi yere sabitleyerek elektrik akımını güvenli bir şekilde vücutlarından süzerler. Bu hastalığın insanlar tarafından farkedilmesi ise biraz zordur. Elektromanyetik ortamlarda bu durumun yoğunlaşmasına sebep olur.

Pikachu evrim öncesi ve ardılı gibi Volt Tackle saldırısını kullanabilen az sayıdaki pokemondan birisidir. Bununla birlikte pratik zekası Pikachu’ya Surf gibi su pokemonlarına has olan saldırıları da taklit edebilmesine imkan verir.

026 Raichu

Evresi: Evre 2

Önceki Evrimi: Pikachu

Sonraki Evrimi: Yok

Tür: Fare Pokemon

Çeşit: Elektrik

Boyu: 0.8 m

Ağırlığı: 30,0 kg

Yeteneği: Statik Raichu’ya temas edilerek bir saldırı yapıldığında rakip pokemon felç olur.

6

Raichu oldukça uzun kuyruklu ve iki ayak üzerinde duran bir fare pokemondur. Fakat dört ayak üzerinde daha hızlı koşar. Pikachu’ya kıyasla Raichu’nun daha uzun kulakları, uzun ayakları ve iri kolları vardır. Ayrıca Pikachu gibi Raichu’nun da sırtında yatay kahverengi çizgileri vardır. Uzun, ince kuyruğunun sonu şimşek şeklindedir.

1

Raichu diğer pek çok son evrimleşmiş pokemonlarla kıyasla oldukça küçüktür. Elektrik keseleri tamamen dolarsa kulakları dikleşir. Karanlıkta etrafında elektrik akımı yaparak ışık saçabilir. Raichu Focus Punch, Brick Break ve daha bir çok dövüş türü saldırı öğrenebilme yeteneği vardır. Tam gelişmiş bir Raichu Hyper Beam ve Giga İmpact gibi süper güçlü saldırılar yapabilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan hayvan intihar

Hayvanlar İntihar Eder Mi?

one cıkan Felix

Tren Garının Sevilen Kedi Çalışanı: “Felix”