in

Plaza’nın Sahiplendiği Hamile Kediyi Çöp Kutusuna Attı!

İstanbul’da ünlü bir mekanın “müşterilerini kaçırdığı” gerekçesiyle çevredeki iş yerlerinde çalışanların sahip çıktığı hamile sokak kedisini çöp kutusuna attığı iddiası sosyal medyayı karıştırdı. Olayı görenler ve plaza çalışanları sosyal medyadan tepkilerini dile getirdi.

kediyi-cope-attilar-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İddialara göre İstanbul Maslak’ta Plaza’nın alt katında yer alan Q – Cook isimli restoranda  çevre sakinlerinin baktığı kedi çöp kutusuna atılıp arabayla götürülmeye çalışıldı.

Bir kahve dükkanında otururken durumu fark eden bir müşteri kedi arabaya atılacakken engel oldu ve kediyi kurtardığı belirtildi. Kediyi kurtaran müşteriye restoran işletmecisi ve çalışanları tarafından da hakaret edildiği iddia edilirken aynı zamanda kediyi kurtaran kişilere “Pazartesiye kadar siz bir şey yapmazsanız ben yapacağımı bilirim” diyerek tehdit edildikleri ifade edildi.

Olay, yaşananların Facebook ve Ekşisözlük‘te paylaşılmasıyla ortaya çıktı. Bir gazetecinin paylaştığı olayda, “Duygularım bu kadar yoğun olunca ne yazacağımı bilemiyorum ama bu konuda yazmak zorundayım! Çünkü bunu herkes bilmek zorunda!” ifadeleri kullanıldı. Olaya müdahale edenler kedinin çöp kutusunun içerisinden alındığını belirtildi.

Mekan işletmecisi  ise, “Maddi manevi çok zarar gördük. Hayvan sevmek, onları başka insanların yemek yediği bir ortamda barındırmak ve beslemek demek değildir. İşletmeye alışan kedi ve kedi için bırakılan mamalar nedeniyle işletmemiz müşterilerinden eleştiriler almaya başlamış, ortamın kedi maması ve kedi pisliği koktuğu için…” gibi cümlelerle kendisini savunması hayvan hakları savunucularının tepkisini çekti.

Kedinin çöp kutusuna atıldığının fark edilmesi ve sonrasında yaşananlar sosyal medyada, “İş yerimizin de bulunduğu Maslak … Plaza’nın alt katında yer alan … isimli iğrenç restoran, neredeyse civarın kedisi haline gelen, hatta şu an hamile olan güzeller güzeli kedimizi çöp kutusuna atıp arabayla götürmeye, yani ‘öl-dür-me-ye’ çalıştı!

Olay, restoranın hemen karşısındaki Starbucks’ta oturan iş arkadaşlarımın görmesi üzerine ortaya çıktı! Çöp kutusuna atılan zavallı kedi (üstelik içinde çöpler de varken!) tam arabaya bindirilmişti ki, arkadaşlarımın uzun çabalar sonucu ve kavga-kıyamet araya girmesiyle zar zor kurtarıldı. Restoran işletmecisi ve çalışanları tarafından da yapılan hakaretler cabası!..

Şimdi sıkı durun işletmecinin ne dediğini söylüyorum, ‘Bu kedi yüzünden müşterilerim kaçtı, pazartesi onu burada görmeyeyim!’ (Kediyi bilenler biliyor, çok çok uysal bir hayvan. Kesinlikle tırmalamıyor, ısırmıyor, saldırmıyor. Çok sevgi dolu bir canlı) sözleriyle aktarıldı.

Sosyal medyada ise olayla ilgili bir kişi ise şu sözlere yer verdi: “Bu yaşananlar ilk defa olmuyor. Daha önce ben de dahil birçok çalışma arkadaşım kedileri beslediğimiz, barınak yaptığımız için hakaretlere, azarlara maruz kaldık! Hem restoran hem de plaza yönetimi daha önce defalarca, soğuk kış günlerinde kıyıya köşeye koyduğumuz kedi yuvalarını attı! Gerekçe ise, plazanın görüntüsü bozuluyormuş!!! (Restoranın içindeki kocaman kedi resmi de bir başka ironi!) Yaşam yoksa, iş de yok, iş yeri de yok, aş da yok, yemek de yok! Önce yaşama saygı duymayı öğreneceksiniz pislikler! 

Bu arada aynı kedinin kardeşi, sarı olan yaklaşık 2 haftadır ortada yok! Onların zehirlediğinden, öldürdüğünden ya da ıssız, yemek bulamayacağı bir yere atılarak ölüme terk edildiğinden şüpheleniyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi kasabasi 1 1

Ağaçlar İçinde Bir Kedi Kasabası

patisigortasi aksigorta 1 1

Poliçe Gelirinin Yüzde 10’u Sokak Hayvanlarına Mama Olacak