in

Pilottan İlginç Uyarı: ‘Bir Şey Kuşları Çekiyor’

Atatürk Havalimanı leylek göç dönemi nedeniyle alarma geçti. Havalimanı ve çevresinde çok sayıda kuş sürüsü olduğunu gören pilotun, trafik kontrol merkezine yaptığı “Çok fazla sayıda kuş sürüsü var, sanırım bir şey kuşları çekiyor bilginize” anonsu dikkat çekti.

kus-uyarisi-ajanimo-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Leylek göç dönemi nedeniyle alarma geçen Atatürk Havalimanı’nda geçtiğimiz günlerde kuş sürüleri bir THY uçağının pisti pas geçmesine yol açmıştı. Atatürk Havalimanı çevresinde görülen çok sayıda kuş sürüsü tehlikeli anlar yaşattı. Gün içerisinde iniş yapan bir uçağın pilotunun Atatürk Havalimanı ve çevresinde gördüğü kuş sürülerini kuş diyaloğu dikkat çekti. Özellikle Florya pist başlarında yoğun kuş sürüleri görülürken bir pilot kuleye, “Çok fazla sayıda kuş sürüsü var görebiliyor musunuz oradan?” anonsunu yaptı.

kus-uyarisi-ajanimo-3

Bunun üzerine kontrolör, “Takip ediyorum efendim, hemen ikaz edeceğim tekrar” cevabını verdi. Pilot ise “Sanırım bir şey kuşları çekiyor bilginize” dedi. Kule görevlileri pilotlara ise “Şu an 3.5 (Florya pist başı) sol hattında demin bayağı bir kuş vardı, şu an temiz gözüküyor sizin görüşünüz nedir” diye sorarak kuş sürülerinin yerleriyle ilgili bilgi almaya çalıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi kurtarma operasyonu ajanimo 2

Şişli’de Kedileri Kurtarma Operasyonu!

karşıyaka ajanimo1

Karşıyaka Belediyesi ‘Yerli Köpek Irkları Çalıştayı’ Düzenledi