in

Petzoo Türkiye 2016 Fuarı 22 Eylül’de Başlıyor

İstanbul Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek ve 4 gün sürecek olan Petzoo Türkiye 2016 fuarı ziyaretçilerini bekliyor.

pet-zoo-2016-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İstanbul Fuar Merkezi (İFM)’de 22-25 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan Pet Zoo Türkiye 2016 (Uluslararası Evcil Hayvan Ürün Malzeme ve Aksesuar Tedarikçileri Fuarı) oldukça kapsamlı bir fuar olacak.

pet-zoo-2016-3

Türkiye’de 22-25 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan pet fuarı Petzoo 2016 öncesinde açıklamalarda bulunan Uluslararası Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı ve Evcil Hayvancılık İş Adamları Derneği Başkanı Selçuk Çetin, pet sektörünün dünya pazarında 150 milyar dolara ulaştığını, bu rakamın sadece 56 milyar dolarının ABD kaynaklı olduğunu ifade etti.

pet-zoo-2016-4

Fuara 5 yıldan bu yana katılımcı ve ziyaretçi sayısını ciddi ölçüde arttığını dile getiren Selçuk Çetin, “Türkiye’de de geçtiğimiz yıl mama ve aksesuar satışından 1 milyar dolar ciro elde edildi. Türkiye pazarı her yıl ortalama yüzde 15 civarında büyüme yakalıyor. Sektörün büyüme hızı daha çok e-ticaretten geliyor. Mağazacılık alanında da her geçen gün artan bir ivme yakalandı. Türkiye genelinde 3 bin 500 pet mağazası ve 1100 pet kliniğinin yanı sıra hayvan çiftlikleri, barınaklar ve pet otelleri faaliyet gösteriyor” dedi.

pet-zoo-2016-6

14 Milyon Evde Hayvan Besleniyor

Geçen yıl Almanya’da gerçekleştirilen dünyanın en büyük pet fuarına 22 Türk şirketin katıldığını ve uluslararası fuar organizasyonlarına katılım sağlanarak iç pazarın büyümesine büyük ölçüde katkı sağlandığını ifade eden Çetin, buna aynı zamanda her geçen gün artan evcil hayvan bakımına ilişkin talebin de neden olduğunu belirtti. Tam olarak bir istatistik bilgisi olmasa da bugün hane bazında, özellikle büyük şehirlerde 14 milyonun üzerinde bir rakam tahmin ettiklerini söyleyen Çetin, bu evlerde kedi, köpek, kuş, akvaryum gibi evcil hayvan varlığından söz etmenin mümkün olduğunu dile getirdi. Fuara bu yıl 100 kurum ve kuruluşun katılacağını belirten Çetin, 50 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

öğretmen1

Anne Köpek Yavrularını Öğretmene Emanet Etti

PETA2

PETA’dan ‘Süt İçme, Bira İç’ Kampanyası