in ,

Petshop Gerçeği Bir Kez Daha Gözler Önünde: Satamadıkları Hayvanları Çöpe Attılar

Ankara’da bir çöpte, bazılarının halen hayatta olduğu civcivler, kediler ve tavşanlar bulundu. O anları kayıt alan bir vatandaş yaşananları sosyal medyada paylaştı.

Ankara‘nın Etlimesgut ilçesinde bir çöpten, bazılarının hayatta olduğu görülen civcivler, tavşanlar ve kediler çıkarıldı. Hayvanları çöpe atan kişilerin olay yerinde bulunan bir petshop dükkanı olduğunu iddia edildi. Petshop dükkanı ile yan yana bulunan bir veteriner kliniği, hayvanlara müdahale etti. Veteriner kliniği çalışanları iki gündür bu olayın sürdüğünü söyledi. İki gündür çöpten çıkardıkları hayvanları yaşatmaya çalıştıklarını belirten veteriner kliniği çalışanları, yaşananlar karşısında isyan etti. Yaşananlar sonrası, konunun adli makamlara bildirildiği de öğrenildi.

Petshop Gercegi Bir Kez Daha Gozler Onunde Satamadiklari Hayvanlari Cope Attilar 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvan Satışı Hayvanların Ölümüne Neden Oluyor

Ankara’nın Etlimesgut ilçesinde bir petshop dükkanının çöpe attığı hayvanlar çevredekiler tarafından hayata döndürülmeye çalışsa da bu kesin bir çözüm olmuyor. 5199 sayılı kanuna göre, hayvan satışının yasal olduğu Türkiye’de önceki yıllarda da böyle kötü manzaralar görmüş ve yaşamıştık. Bu konunun kesin çözümü ise elbette hayvan satışının yasalarla birlikte yasaklanmasıdır. Sadece yasaklamak bir çözüm olmamakla birlikte, yasaktan sonra halen hayvan satışını sürdüren kişi ve kurumlara gerekli yaptırımların uygulanması şarttır. Petshopların, kurumların veya hayvan satışı yapan kişilerin hayvanlar üzerinden kurduğu bu kirli düzen yıkılmalı ve hayvanların göz göre göre öldürülmeleri engellenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Baraka Yangininda Iceride Olan Kedi Alevlerin Arasindan Son Anda Kurtarildi

Baraka Yangınında İçeride Olan Kedi Alevlerin Arasından Son Anda Kurtarıldı

Sularin Kiyidan 500 Metre Cekildigi Acigol 50 Yilda 4 Kat Kuculdu

Suların Kıyıdan 500 Metre Çekildiği Acıgöl, 50 Yılda 4 Kat Küçüldü