in

PETA’dan Kadıköy Boğa’da Marullu Eylem

PETA 8 ülkeyi dolaştığı veganlığa davet turunu Türkiye’de tamamladı.

Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler (PETA) dün Kadıköy Boğa‘da vegan ol eylemi yaptı. Üzerilerine marul bikibiler giyinen aktivistler ellerinde Türkçe ve İngilizce yazılı “Taze bir başlangıç yapın, Vegan olun” yazılı döviz taşıdı.

PETA'dan Kadıköy Boğa'da Marullu Eylem

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Havanın yağmurlu olması nedeniyle heykelin önüne bornoz ve şemsiye ile gelen aktivistlerden Ashley Bryne, “Birkaç yıl önce Türkiye’ye insanların kürk giymemesini istemek için gelmiştik. İnsanlar çok kibar ve şefkatlilerdi. Ve bugün tekrar hayvan hakları hakkında konuşmak için geldik” dedi.

PETA'dan Kadıköy Boğa'da Marullu Eylem

Newyork’ta yaşadığını belirten Ashley Bryne, “Hayvanların hayatlarını kurtarmak için kürk giyilmemesi gerekiyor. Tavuk, inek, koyun gibi hayvanlar da bizim gibi acı çekiyorlar. Modern çiftliklerde insanlar hayvanların ne kadar acı çektiğini, korktuğunu görseler onları yemezler. Biz burada insanlar vejeteryan olsunlar, et yemesinler diye konuşmaya geldik. İnsanların, hayvanlara şefkatlerini göstermelerini istiyoruz. İnsanları et yerine sebze yemeye çağırıyoruz. Herkesi vegan olmaya davet ediyoruz. Onlara koyun, dana, tavuk, ya da balık yemeden de yaşanabileceğini anlatıyoruz. Onların acı çektiğini aktarıyoruz. Amerika Birleşik Devletleri’nden geldik, New York ve Chicago’da yaşıyoruz. Burada son derece saygılı karşılandık” dedi.

PETA'dan Kadıköy Boğa'da Marullu Eylem

 

Aktvistler polisin olay yerine gelmesiyle eylemi sonlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Barcelona Saldırısının Ardından Kedi Dayanışmasıöç

Barcelona Saldırısının Ardından “Kedi Dayanışması”

Emilia Clarke 1

Hayvanseverliğiyle Gönlümüzün Tahtına Oturan, Targaryen Hanedanından Ejderhaların Anası Daenerys Targaryen