in

PETA Bangkok’ta ‘Yüzleşme Mağazası’ Açtı

PETA tarafından açılan ve yalnızca derileri için zalimce katledilen hayvanlara dikkat çekmeyi amaçlayan mağazaya akın edenler gerçeklerle yüzleşince büyük bir şok yaşadı.

peta-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tayland’ın başkenti Bangkok’un en havalı alışveriş merkezlerinden birine açılan bir dükkanda tamamen egzotik hayvan derilerinden elde edildiği ilan edilen ürünleri yakından incelemek isteyen müşteriler, gördükleri manzara karşısında hayatlarının şokunu yaşadı.

peta-ajanimo5

Reklam ajansı Ogilvy ve PETA (Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler) örgütü, Bangkok’un en havalı alışveriş merkezlerinden birine bir dükkan açtı. Tamamen deri olduğunu iddia ettikleri çanta, mont, cüzdan, ayakkabı gibi ürünlerin içine ise bu ürünler için öldürülen hayvanların iç organlarını koydu.

peta-ajanimo3
Hayatlarının Şokunu Yaşadılar

Elbette hem iç organlar, hem de deriler yapaydı. Mağazaya giren müşteriler, incelemek için ellerine aldıkları ürünleri yakından inceleyince hayatlarının şokunu yaşadı. ‘Timsah derisi’ eldivenlerin içi de yapay kan doluydu.

peta-ajanimo4
Her Yıl 440 Bin Piton Öldürülüyor

PETA bu videoyla, yalnızca derileri için zalimce katledilen hayvanlara dikkat çekmeyi amaçlıyor.

 

Güney Asya’da her yıl, en az 440 bin piton yılanı derisi kullanılmak üzere yakalanıyor ve öldürülüyor. Bazılarının derisi ise canlıyken yüzülüyor. Timsah derisi ortalama büyüklükte bir çanta içinse en az 4 timsah öldürülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

civciv ajanimo2

Özbekistan’da Öğretmen Maaşları ‘Civcivle Ödendi’

sıpa ajanimo3

Kangal Köpeği Sıpaya Annelik Yaptı