in

Perişan Halde Bulunan ‘Leona’nın Hayata Dönüş Hikayesi

Aydın’da bir bankada çalışan Funda Küçük, ölmek üzereyken bulduğu bir köpeğe 2 ay boyunca bakarak yeniden hayata döndürdü.

Aydınlı hayvansever Funda Küçük, ölmek üzereyken bulduğu “Çin aslanı” cinsi köpeği, özel bir bakımla yeniden hayata döndürdü

Tepecik Mahallesi‘nde annesiyle yaşayan ve sokak hayvanlarına gönüllü bakıcılık yapan 38 yaşındaki banka çalışanı Funda Küçük, 2 ay önce yol kenarında yaralı halde bir köpek buldu.

Perişan Halde Bulunan 'Leona'nın Hayata Dönüş Hikayesi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tüylerinin tamamı dökülen ve “Çin aslanı” olduğu sonradan anlaşılan köpeği alıp evine götüren Küçük, hayvanla adeta bir bebek gibi ilgilendi. Beden eğitimi öğretmenliği bölümü mezunu Küçük, hayvan bakımı konusunda kendi çabasıyla edindiği bilgilerle köpeği 2 ay boyunca tedavi etti.

Perişan Halde Bulunan 'Leona'nın Hayata Dönüş Hikayesi

Küçük, tedavi süresinin sonunda tüyleri yeniden çıkan ve görüntüsüyle ilgi toplayan köpeği her gün banyoda elleriyle yıkıyor, iş sonrası yürüyüşe çıkıp birlikte vakit geçiriyor.

AA muhabirine köpeği hayata döndürme serüvenini aktaran Küçük, “Leona” adını verdiği hayvanı ölmek üzereyken bulduğunu, başkalarının “zaten ölecek, boşuna zaman kaybediyorsun” söylemlerine aldırış etmeden köpeği sahiplendiğini söyledi.

Perişan Halde Bulunan 'Leona'nın Hayata Dönüş Hikayesi

Leona’nın da bu süreçte hayata tutunmayı bildiğini ifade eden Küçük, şöyle konuştu:

Leona’yı bulduğumda tir tir titriyordu. Üzerinde hiç tüy yoktu, kaburgaları sayılıyordu. Muhtemelen para verilerek alınmış hastalanınca sokaklara atılmış bir köpek. Onu gördüğüm gibi alıp eve geldim. İleri derecede uyuzu vardı, kan paraziti vardı. Derisini tedavi ettim. Her gün vitamin verdim. Ben yüzlerce hayvanı kurtardım ama bunun yeri bende ayrı. İnsanların tiksinip yüzüne bakamayacağı bir haldeydi ama şimdi çok sevimli bir hayvan oldu. Öldü denilecek zamanda yeniden hayat buldu.”

20172F102Faslan

 

Köpeğin ilk haliyle şimdiki hali arasında çok büyük farklar olduğunu dile getiren Küçük, sevgi ve doğru tedaviyle onu yeniden hayata bağlamanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.

15 6679

Her hayvanın bir canlı olduğunun unutulmaması gerektiğine dikkati çeken Küçük, bu konuda insanların bilinçlenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmirde Kedi Yuvaları Ateşe Verildiöç

İzmir’de Kedi Evleri Ateşe Verildi!

Yavru ayıları ballı ekmekle besliyoröç

Yavru Ayıları Ballı Ekmekle Besliyor